اسپانیا دولت ائتلافی تشکیل داد

به گزارش مجله تانی بای، مجلس اسپانیا انتها توانست یک دولت به رهبری نخست وزیر سوسیالیست این کشور انتخاب کند؛ دولتی که نخستین دولت ائتلافی اسپانیا محسوب می شود.

اسپانیا دولت ائتلافی تشکیل داد

با تور اسپانیا نوروز 99 از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید. به بارسلون و مادرید سری بزنیم و از جزایر قناری و ایبیزا دیدن کنیم.

با تور اسپانیا 99 از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید. به بارسلون و مادرید سری بزنیم و از جزایر قناری و ایبیزا دیدن کنیم.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رهبران جناح چپی دولت ائتلافی اسپانیا متعهد شده اند تا با جدایی طلبان کاتالونیا گفتگو کنند، مالیات بر افرادی که دارای بالاترین درآمدها هستند را افزایش دهند و برنامه های اجتماعی را تقویت کنند.

این رای گیری در مجلس اسپانیا به 9 ماه بن بست سیاسی ناشی از دو انتخابات نافرجام سال گذشته میلادی از جمله یکی در نوامبر 2019 سرانجام داده است.

دولت ائتلافی به رهبری پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا تشکیل شده است.

مجلس اسپانیا سه شنبه به بازگشت پدرو سانچز، رهبر محافظه کاران این کشور به پست نخست وزیری رای مثبت داد و این سرانجام تقریبا یک سال بلاتکلیفی سیاسی مادرید محسوب می شود.

پدرو سانچز با 167 رای موافق و 165 رای مخالف و 18 رای ممتنع به نخست وزیری اسپانیا رسید.

این رای گیری بین خطوط ایدئولوژیکی اسپانیا دو دسته شد؛ حزب چپ افراطی پودموس به سانچز در تضمین اکثریت ساده کمک کرد، در حالیکه ناسیونالیست ها علیه او رای دادند و جدایی طلبان کاتالونیا هم رای ممتنع انداختند. اکنون انتظار می رود سوسیالیست های اسپانیا یک دولت ائتلافی اقلیت با حزب پودموس تشکیل دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 630

به "اسپانیا دولت ائتلافی تشکیل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپانیا دولت ائتلافی تشکیل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید