اولتیماتوم ترکیه به اتحادیه اروپا برای لغو صدور ویزا، تهدید آنکارا به خروج از توافق پناهندگان با بروکسل

به گزارش مجله تانی بای، وزیر امور خارجه ترکیه تا ماه اکتبر به اتحادیه اروپا برای لغو صدور ویزا برای شهروندان ترک زمان داده و تاکید نمود که در غیر این صورت دیگر توافق پناهندگان با اروپا را به رسمیت نمی شناسد.

اولتیماتوم ترکیه به اتحادیه اروپا برای لغو صدور ویزا، تهدید آنکارا به خروج از توافق پناهندگان با بروکسل

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تانی بای، مولود چاووش اغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در بخشی از مصاحبه با روزنامه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ به اتحادیه اروپا برای اجرای طرح لغو آزادی ویزا برای شهروندان ترک اولتیماتوم داده و تاکید نمود که اگر لغو صدور ویزا برای شهروندان ترک تا ماه اکتبر انجام نگردد ما دیگر توافق پناهندگان با اروپا را به رسمیت نخواهیم شناخت.

وی تاکید نمود که دولت ترکیه انتظار ارائه یک تاریخ تعیین برای این منظور را از طرف اتحادیه اروپا دارد و این تاریخ می تواند آغاز یا اواسط اکتبر باشد.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین تاکید نمود که توافق پناهندگان با ترکیه پیش می رود چرا که ما اقدامات بسیار جدی را از جمله در مبارزه با قاچاق انسان انجام می دهیم. اما همه این ها وابسته به لغو صدور ویزا برای شهروندان ما است که از شروط توافق پناهندگان با اروپا که در 18 مارس منعقد شد می باشد.

چاووش اغلو اطمینان داد که این اظهارات وی تهدید نیست.

لغو صدور ویزا برای شهروندان ترک قرار بود از ماه جولای برداشته گردد که البته به دلیل اینکه ترکیه همه شرایط مد نظر اروپا از جمله اصلاح قانون مبارزه با تروریسم خود را برآورده نکرد به تاخیر افتاد.

یان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز پیش از این درباره آینده توافق پناهندگان ترکیه با اتحادیه اروپا ابراز نگرانی نموده و خطر شکست این توافق را بالا ارزیابی نموده بود.

هورست زیهوفر، نخست وزیر ایالت بایرن آلمان و رئیس حزب سوسیال مسیحی نیز درباره شکست توافق پناهندگان با ترکیه و عواقب آن ابراز نگرانی نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 747

به "اولتیماتوم ترکیه به اتحادیه اروپا برای لغو صدور ویزا، تهدید آنکارا به خروج از توافق پناهندگان با بروکسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولتیماتوم ترکیه به اتحادیه اروپا برای لغو صدور ویزا، تهدید آنکارا به خروج از توافق پناهندگان با بروکسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید