خیز سوریه برای اتصال بندر امام خمینی به بندر لاذقیه در سواحل دریای مدیترانه

به گزارش مجله تانی بای، یک روزنامه سوری به نقل از وزارت حمل و نقل این کشور بیان نمود که این وزارت درحال بررسی پروژه اتصال خط ریلی ایران و عراق و سوریه است.

خیز سوریه برای اتصال بندر امام خمینی به بندر لاذقیه در سواحل دریای مدیترانه

به گزارش مجله تانی بای به نقل از روزنامه الوطن، وزارت حمل و نقل سوریه گفت که راستا ریلی به طول 142.8 کیلومتر که دیرالزور را از طریق الطابیه به البوکمال متصل می کند با سرعت و با مشخصات فنی پیشرفته و بین المللی درحال احداث است و این پروژه بخشی از محور حمل و نقل بین المللی غرب و شرق بنادر سوریه از طریق حلب به عراق و ایران و همچنین کشورهای آسیای شرقی است که از لحاظ ترانزیتی گذرگاهی استراتژیک برای سوریه و عراق به شمار می رود.

بر اساس گزارشی که وزارت حمل و نقل سوریه منتشر کرده است این وزارت در حال بررسی اتصال خط ریلی بندر امام خمینی در سواحل خلیج فارس به بندر لاذقیه در دریای مدیترانه است.

این وزارت اعلام کرده است که در ابتدا خط ریلی ایران به عراق از طریق شلمچه به بصره به طول 32 کیلومتر با سرمایه گذاری و حمایت ایران آغاز خواهد شد سپس خط ریلی شلمچه به بندر امام خمینی و خط ریلی بصره به لاذقیه وصل خواهد شد.

به گزارش مجله تانی بای، پیش از این نشست هایی سه جانبه میان مقامات ایرانی، عراقی و سوری به منظور انجام این پروژه برگزار شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 513

به "خیز سوریه برای اتصال بندر امام خمینی به بندر لاذقیه در سواحل دریای مدیترانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز سوریه برای اتصال بندر امام خمینی به بندر لاذقیه در سواحل دریای مدیترانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید