شانس بالای مردانی برای کسب سهمیه سوم المپیک

به گزارش مجله تانی بای، سومین مرحله از رقابتهای گرنداسلم طی رویهای 27 تا 29 آذرماه به میزبانی چین در شهر ووشی برگزار خواهد شد. این رقابتها به دو دلیل اهمیت ویژه ای برای تکواندوکاران دارد. پرداخت جوایز دلاری قابل توجه و سهمیه المپیک برای نفر اول رنکینگ باعث شده تا این رقابتها مورد توجه بهترین های جهان قرار بگیرد.

شانس بالای مردانی برای کسب سهمیه سوم المپیک

اما در فاصله کمتر از یک هفته تا آغاز این مسابقات انتشار رنکینگ بهترین های دو دوره قبلی، برای آنها که تا کنون پیروز به کسب سهمیه نشده اند می تواند حائز اهمیت باشد. سجاد مردانی نماینده وزن 80+ کیلوگرم ایران از این دست تکواندوکاران است که به دنبال کسب سهمیه از همین راستا گرنداسلم است.

در این وزن کیودون این از کره جنوبی با 950 امتیاز در صدر جدول قرار گرفته است و سجاد مردانی با 930 امتیاز دوم است. نکته مهم اینکه طلای هوانگی سون از چین با 480.44 امتیاز در رده سوم است. مردانی اگر می خواهد سهمیه المپیک بگیرد باید در چین بوی سکوی نخست ایستاده و به مدال طلا دست پیدا کند.

در وزن 58- کیلوگرم جان جونگ از کره جنوبی با 1110 امتیاز رتبه نخست را در اختیار دارد. آرمین هادی پور در این وزن رتبه ششم را دارد. در وزن 68- کیلوگرم شوای ژائو از چین با 1309 امتیاز رتبه نخست را دارد. دای هون لی با 770 و بردلی سیندن از بریتانیا با 450 امتیاز دوم و سوم هستند. این سه نفر در رنکینگ المپیکی فدراسیون جهانی نیز نفرات اول تا سوم هستند و همین موضوع باعث شده تا فدراسیون اعلام کند سهمیه میرهاشم حسینی برای المپیک قطعی است.

در بخش بانوان نیز هیچ ایرانی در بین هیچکدام از تکواندوکاران ایرانی شانسی برای کسب سهمیه از این رقابتها را ندارند. نکته ای که شاید از سوی سازمان تیم های ملی نادیده گرفته شده، اینکه در طول سال دو مرحله رقابتهای انتخابی برای گرنداسلم برگزار می گردد که هر دو تورنمنت هم امتیازات خاص خود را فقط برای همین رقابتها داشته است. به عبارتی اگر مردانی به یکی از این رقابتها اعزام و پیروز به کسب طلا می شد، اکنون با 1050 امتیاز صدرنشین بود و با خیال آسوده به ملاقات رقبای خود می رود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 603

به "شانس بالای مردانی برای کسب سهمیه سوم المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانس بالای مردانی برای کسب سهمیه سوم المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید