صحبت های مینو محرز پس از تزریق واکسن

به گزارش مجله تانی بای، خبرنگاران: محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت درباره اثربخشی این واکسن روی واریانت هندی ویروس، گفت: روی واریانت انگلیسی کار شد و واکسن روی آن جواب داد، اما هنوز روی واریانت هندی امتحان نکردیم اما کار خواهد شد.

صحبت های مینو محرز پس از تزریق واکسن

به گزارش به نقل از مینو محرز در حاشیه مراسم شروع مطالعات بالینی فاز 3 واکسن کووایران برکت گفت: خوشحالم که دومرحله اول کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت با موفقیت طی و اثرگذاری واکسن امتحان شد.

وی اضافه نمود: من قول داده بودم وقتی مطمئن شوم که واکسن برکت مصون است آن را تزریق کنم که امروز تزریق واکسن را در فاز سوم انجام دادم.

محرز درباره اثربخشی این واکسن روی واریانت هندی ویروس گفت: روی واریانت انگلیسی کار شد و واکسن روی آن جواب داد، اما هنوز روی واریانت هندی امتحان نکردیم. یک واریانت جدید است. روی گونه های جدید ویروس هندی و آفریقای جنوبی هم کارخواهد شد.

وی اضافه نمود: بالای 70 تا 90 درصد واریانت شایع در ایران که نوع بد آن هم هست همان نوع انگلیسی است که این واکسن روی آن موثر است. درباره گونه های جدید دیگر هنوز اطلاعات کافی نداریم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1569

به "صحبت های مینو محرز پس از تزریق واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت های مینو محرز پس از تزریق واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید