موافقت سران اتحادیه اروپا با توافق جدید برگزیت

به گزارش مجله تانی بای، فارس نوشت: سران اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه در نشستی در بروکسل موافقت خودشان را با توافق جدید اتحادیه اروپا و انگلیس در مورد برگزیت اعلام کردند.

موافقت سران اتحادیه اروپا با توافق جدید برگزیت

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

سران کشورهای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه موافقت خودشان را با طرح جدید بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) اعلام کردند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، سران اتحادیه اروپا در نشستی در بروکسل، موافقت خودشان را با توافق اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر ساز و کار خروج انگلیس از این اتحادیه ابراز نموده اند. توافق بوریس جانسون با اتحادیه اروپا برای نهایی شدن به تصویب مجلس عوام انگلیس و مجلس اروپا احتیاج دارد.

دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا گفت که بعد از موافقت سران 27 کشور اروپایی با توافق جدید برگزیت اتحادیه اروپا به مرحله نهایی نزدیک شده اند.

او همچنین گفت که این توافق راستا را برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در انتها ماه جاری میلادی هموار می نماید. او گفت که همه الان منتظر مجلس انگلیس و مجلس اروپا هستند.

تاسک گفت که تغییر کلیدی در گفت وگوها بعد از آن حاصل شد که جانسون پذیرفت بازرسی ها در مبدأ ورودی ایرلند شمالی و نه در مرز بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند اعمال خواهند شد.

واژه برگزیت، کوتاه شده عبارت انگلیسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است (Britain exits the EU). در واقع فرآیند برگزیت، خارج شدن بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) از اتحادیه ایست که قواعد تجاری، سیاسی و قضایی کشورهای عضو را رقم می زند. بریتانیا اولین کشور در این اتحادیه است که قصد خروج از آن را دارد، از این رو فرآیند خروجش با پیچیدگی هایی روبرو شده و دارای مولفه های متعددی است.

در همه پرسی ماه ژوئن سال 2016 در بریتانیا، 53 درصد از شرکت کنندگان انگلیس رای به خروج داده بودند. در ولز نیز بیش از 52 درصد رای دهندگان رای به خروج دادند. اما در اسکاتلند و ایرلندشمالی شرایط متفاوت بود و به ترتیب 44 درصد و 38 درصد شرکت کنندگان رای به خروج داده بودند و اکثریت آراء متعلق به موافقان ماندن در اتحادیه اروپا بود اما مجموعا رای همه بریتانیا به خروج بود.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 415

به "موافقت سران اتحادیه اروپا با توافق جدید برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت سران اتحادیه اروپا با توافق جدید برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید