نشانه هایی تازه برای خروج علی دایی از ایران

به گزارش مجله تانی بای، به نظر می رسد علی دایی، سرشناس ترین چهره فوتبالی ایرانی در دنیا، تصمیم خود را برای ادامه دوران حرفه ای اش گرفته و در حال سبک، سنگین کردن پیشنهاد های خارجی است که به دستش می رسد. برترین گلزن تاریخ در بازی های ملی، چند وقت پیش با پیشنهاد همکاری باشگاه اورتون در انگلیس روبرو شد و نزدیکانش خبر دادند اگر مذاکرات بین طرفین خوب پیش برود، دایی بدش نمی آید به تیمی در انگلیس برود که مالکش فرهاد مشیری، تریلیاردر ایرانی است.

نشانه هایی تازه برای خروج علی دایی از ایران

البته این اولین بار نیست که علی دایی پیشنهادی از کشور های دیگر برای حضور در کادر فنی یا چارت مدیریتی باشگاه به دستش می رسد؛ او پیش تر از همین لیگ انگلیس از سوی کریستال پالاس هم پیشنهادی داشت و مدتی هم شایعه شد که باشگاه نیوکاسل اگر بخشی از سهامش را به یک ایرانی بفروشد، آن وقت علی دایی در این باشگاه مشغول به فعالیت خواهد شد. این ها منهای پیشنهاد هایی است که تقریبا هر ساله از کشور های همسایه از جمله کویت و تیم های ترکیه ای به دست علی دایی می رسد.

با وجود چنین پیشنهادهایی، اما او تا به الان ترجیح داده از ایران خارج نگردد و همین جا، هم فعالیتش در فوتبال را پیگیری کند و هم به بیزینسش برسد. حالا، اما نشانه هایی وجود دارد که علی دایی را به فکر خروج از ایران کشانده است؛ مهم ترین نشانه، چپ افتادن عده ای خاص با او در فوتبال ایران است که ممنوع الفعالیتش کرده است؛ علی دایی بعد از صحبت هایی که علیه مصطفی مدبر، مدیر وقت باشگاه سایپا داشت، از کار کنار گذاشته شده و بعد از آن با توصیه های عجیب و غریب، سفارش شده که باشگاهی در لیگ برتر به سراغ او برای سرمربیگری نرود. این موضوع البته شامل تیم ملی هم می گردد و خودش از این مورد تعجب کرده که چطور مهدی تاج که دوبار برای مربیگری تیم ملی با او مذاکره کرده و قرار نهایی گذاشته بود، یک باره غیبش زد و بعد خبر رسید که دایی جزء گزینه های تیم ملی ایران نیست!

ممنوع الفعالیتی از یک سو و نامهربانی ها از سوی دیگر، دایی را به این فکر فرو برده که اگر قرار است به حرفه اش به عنوان سرمربی در فوتبال ادامه دهد باید چمدانش هایش را برای خروج از ایران ببندد.

نشانه های تازه تر برای خروج علی دایی از ایران را باید در مصاحبه روز گذشته اش با نشریه کیکر آلمان جست؛ او در گفت وگویی مفصل به این مورد به طور صریح اشاره کرده که در حال بررسی پیشنهاد اورتون است و در آینده برای چند و چونِ این کار مذاکره خواهد کرد. دایی گفته در فرصت های پیش رو و هنگام سفر به انگلیس حتما با مسئولان اورتون و به طور ویژه فرهاد مشیری مذاکره می کند تا ببیند در چه سطحی می تواند با این باشگاه همکاری کند.

این برای اولین بار است که دایی به طور معین صحبت از پیشنهاد خارجی و البته فکر کردن درباره آن می کند. اینکه قرار باشد چه سمتی به علی دایی در باشگاه اورتون داده گردد معین نیست، ولی خودش می گوید به این مشهور است که تشنه یادگیری چیز های جدید است و شانس انجام کاری تازه در لیگ برتر انگلیس می تواند برایش چالشی فوق العاده باشد.

نشانه سومی که معین می کند دایی از کار در فوتبال ایران خسته شده، به اظهارنظر دقیقش درباره روابط در فوتبال ایران برمی گردد؛ او می گوید فوتبال ایران سالم نیست و برپایه روابط می چرخد. فارغ از اینکه علی دایی سال هاست در همین فوتبال ناسالم مشغول به کار است، به نظر می رسد او دیگر به طور یقین پی برده که ادامه جهت با این شرایط برایش در ایران چندان مقدور و به دلخواه نیست.

حالا با کنار هم چیدن همین نشانه ها، می گردد راحت تر درباره آینده فوتبالی علی دایی نظر داد؛ او منتظر است تا شرایط به نفعش در ادامه جهت تغییر کند و عده ای خاص که دایی پیش تر آن ها را آقازاده خوانده بود، دست از سر فوتبال ایران بردارند تا نیازی به ترک کشور نداشته باشد، ولی اگر این رویه تغییر نکند، او معینا به پیشنهاد های خارجی اش، جدی تر از هر زمان دیگری فکر می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1401

به "نشانه هایی تازه برای خروج علی دایی از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه هایی تازه برای خروج علی دایی از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید