آسیب های روانی روابط پیش از ازدواج

به گزارش مجله تانی بای، یک رواشناس درباره آسیب های روانی روابط پیش از ازدواج توضیحاتی داد.

آسیب های روانی روابط پیش از ازدواج

به گزارش گروه رسانه های مجله تانی بای، یاسر مهدویان روان شناس و مشاور خانواده در گفت وگو با مجله تانی بای، درباره روابط پیش از ازدواج اظهار کرد: ارتباطات پیش از ازدواج معمولا برای طرفین جذابیت کاذبی دارد.

او با بیان اینکه متاسفانه در این روابط طرفین مهارت لازم را ندارند، گفت: در بسیاری از موارد این روابط زیر نظر خانواده شکل نمی گیرد و آسیب های زیادی را به همراه دارد.

مهدویان با بیان اینکه دختران در این گونه روابط آسیب جدی تری می بینند، ادامه داد: امروزه با توجه به شرایط مدرن جامعه، روابط آنلاین و تمایل جوانان به انتخاب همسر، شیوه برقراری ارتباط زوجین پیش از ازدواج تغییر نموده است.

این روانشناس با بیان اینکه مهم ترین آسیب این روابط حس بی اعتمادی به جنس مقابل است، اعلام کرد: زمانی که ارتباطی بدون مهارت شکل می گیرد، سرانجامی جز جدایی و شکست عشقی به همراه ندارد.

او توضیح داد: حس بی اعتمادی به جنس مخالف می تواند در آینده و تشکیل خانواده یک مانع بسیار بزرگ باشد.

مهدویان با بیان اینکه اگر مهارت های لازم در برقراری روابط پیش از ازدواج وجود نداشته باشد ممکن است افراد در راستا خود با فردی سودجو ارتباط بگیرند، اضافه کرد: در نگاه اول شخصیت افراد سودجو کاملا موجه و سالم به نظر می رسد، اما در باطن شخصیتی کاملا خطرناک دارند.

او ادامه داد: این افراد سودجو معمولا با نقشه قبلی وارد رابطه می شوند و سعی می نمایند طرف مقابل را به سمت خود بکشانند و او را به خود وابسته نمایند و همچنین در نهایت از او باج می گیرند.

مهدویان با بیان اینکه برای داشتن یک ازدواج پیروز، افراد احتیاج به آموختن روانشناسی رفتار با جنس مخالف دارند، گفت: جوانان به جای ناله کردن از شرایط سخت ازدواج، فقط کافی است آمادگی درونی برای این کار را در خود ایجاد کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 712

به "آسیب های روانی روابط پیش از ازدواج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب های روانی روابط پیش از ازدواج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید