علم و تکنولوژی

چرا کانادا با کیفیت ترین کشور برای زندگی است؟

کانادا برای سومین سال متوالی عنوان با کیفیت ترین کشور برای زندگی را از آن خود نموده است. کانادا با توجه به شاخص های گوناگونی به کسب این رتبه نائل شده و بار دیگر نامش به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای زندگی، سفر و تحصیل مطرح شده است. در این مطلب بیشتر درباره...

4 بهمن 1398

وزارت امورخارجه: به آمریکا سفر نکنید

وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در روز سه شنبه در اطلاعیه ای بیان کرد: از اتباع ایران بخصوص نخبگان و دانشمندان درخواست می گردد از سفر به آمریکا حتی برای شرکت در کنفرانس های علمی و حتی با داشتن دعوتنامه، به طور جدی اجتناب نمایند.

3 بهمن 1398

حلال های زیست سازگار به صنعت کفش کشور تزریق می شود

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید مدنی گفت: نوعی حلال زیست سازگار تولید کرده ایم که در صنعت کفش مورد استفاده قرار گرفته و سرطان زا نیست.

2 بهمن 1398

هم اندیشی آنالیز راهکارهای عرضه فرش دستباف قم به چین برگزار گردید

خبرنگاران: هم اندیشی راهکارهای عرضه فرش دستباف قم در کشور چین به همت شرکت شهرک های صنعتی و با حضور رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم و فعالان خوشه فرش دستباف استان برگزار گردید.

30 دی 1398

آینده و راهبردهای داعش با سرکرده جدید از نگاه رسانه سعودی

روزنامه سعودی الشرق الاوسط در گزارشی سناریو های احتمالی درباره آینده و راهبرد های داعش را در سایه انتصاب سرکرده و سخنگوی جدید این گروهک برشمرد.

30 دی 1398

محاکمه ملکه زیبایی در انگلیس؛ جرم یاری به داعش، عکس

فرارو نوشت: هیئت منصفه دادگاه لیورپول، پس از سه ساعت شور، با رای ده به دو، امانی نور را به اتهام یاری اقتصادی به تروریسم محکوم کرد.

29 دی 1398

قاتلی که قربانی اش را در باغچه دفن کرد

سرهنگ کارآگاه علی گودرزی معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری قاتل فراری اطلاع داد که دوست خود را کشته و در باغچه منزل خود دفن کرده بود.

27 دی 1398

مهلت ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی امشب 10 آذر پایان می یابد

دانشجویان کارشناسی پیوسته دانشگاه های دولتی تا سرانجام امشب مهلت دارند جهت ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی اقدام نمایند.

26 دی 1398

شیوع بیشتر آنفلوآنزای فصلی در کشور ، گروه های پر خطر با اولین علایم به پزشک مراجعه کنند

رییس مرکز بهداشت گلستان گفت: امسال شیوع آنفلوآنزای فصلی در کشور و به تبع آن در گلستان بسیار بیشتر از سال های قبل است.

25 دی 1398

گفتگو کشورها برای تغییر حکمرانی اینترنت

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه فضای مجازی، در هفته ای که گذشت شهر برلین پایتخت آلمان میزبان اجلاس حکمرانی اینترنت (IGF 2019) بود.

25 دی 1398

شکست انحصار ایتالیا در ساخت یک کالای استراتژیک، فراوری مخزن کلد در جنوب ایران شروع شد

دستیابی ایران به تکنولوژی ساخت مخزن کلد می تواند زمینه ساز ساخت تجهیزات های تک در زمینه ذخیره سازی، بارگیری و نقل و انتقال LNG و میعانات گازی باشد.

23 دی 1398

راهنمای سفر به مشهد

مشهد در خراسان رضوی یکی از کلان شهرهای ایران است که به برکت وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به عنوان شهری زیارتی و گردشگری در تمام طول سال پر از زائران و گردشگران ایرانی و خارجی است.

22 دی 1398

12 پژوهشگر ایرانی در لیست پژوهشگران پر استناد دنیا در سال 2019

بر اساس انتشار لیست نهایی پژوهشگران پراستناد دنیا در سال 2019، تعداد 12 پژوهشگر ایرانی در بین پراستنادترین پژوهشگران برتر دنیا قرار گرفته اند.

21 دی 1398

استفاده از ربات برای هرس علفهای هرز در مزارع انگلیس

شرکت رباتیک (SRC) یکی از شرکت های مشهور کشاورزی در انگلستان است که اقدام به ارائه خدمات زراعی هوشمند می نماید. اکنون این شرکت در جدیدترین سرویس خود از سه ربات سبک وزن تام ، دیک و هری پرده برداری نموده است.

16 دی 1398

هواوی: ادعای جاسوسی از کشورهای غربی، اتهام محض و بی اساس است

یکی از مدیران ارشد شرکت مخابراتی و ارتباطی هواوی چین خطاب به آمریکا بیان نمود که این شرکت برای هیچ فرد و یا کشوری تهدید امنیتی نیست.

11 دی 1398

شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مرز 300 می رسد

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از رسیدن شرکت های دانش بنیان زیرپوشش این دانشگاه تا خاتمه سال تحصیلی به مرز 300 شرکت اطلاع داد.

11 دی 1398

شناسایی و خنثی کردن 33 میلیون حمله سایبری به کشور در سال گذشته

خبرنگاران/کرمان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: آنتی ویروس توانمند و بومی پادویش خدمت ارزنده دیگری نیز از مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه امنیت می باشد که با هدف افزایش ضریب پایداری و مصون سازی فضای تولید و تبادل اطلاعات بکار...

7 دی 1398

چگونه اعتمادبه نفسمان را برای یک قرار ملاقات، بالا ببریم؟

خبرنگاران: اگر از هر کسی بپرسید چه ویژگی و رفتاری در یک قرار ملاقات، خوب و خواستنی است به شما خواهد گفت اعتماد به نفس. اعتماد به نفس غوغا می کند، چون می دانید چه می خواهید و از رسیدن به آن هراسی ندارید. همه دوست دارند با آدم های متکی به نفس برخورد داشته باشند.

2 دی 1398

جزئیات برنامه دانشگاه علوم پزشکی تهران برای پذیرش پزشکی از لیسانس

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران جزئیات پذیرش دانشجوی پزشکی از دوره لیسانس را تشریح کرد و گفت: این تجربه 10 ساله در اختیار سایر دانشگاه ها قرار می گیرد.

1 دی 1398

علل خرابی تلویزیون از زبان متخصصین آچاره

برای خیلی از ما پیش آمده که یک روز، به رسم همواره دستگاه را روشن نموده ایم تا بتوانیم با دیدن آن به کارهای دیگر برسیم یا برنامه هایش را نگاه کنیم.

25 آذر 1398
تعداد: (121)