شروع بازگشت حجاج به کشور، تاخیر آزاردهنده ای نخواهیم داشت

به گزارش مجله تانی بای، حسام قربانعلی در تشریح آخرین شرایط بازگشت حجاج به کشور گفت: همه پروازهای بازگشت حجاج به وسیله هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد. بعلاوه عملیات بازگشت حجاج از امروز با اولین پرواز از سمت شهر مدینه به فرودگاه اهواز ساعت 5.50 دقیقه به وقت محلی در فرودگاه مدینه شروع شد و انتها عملیات بازگشت نیز ساعت 20:30 دقیقه روز 24 تیر ماه از فرودگاه جده به فرودگاه امام(ره) خواهد بود.

شروع بازگشت حجاج به کشور، تاخیر آزاردهنده ای نخواهیم داشت

وی اضافه نمود: هیچ تاخیر چندین ساعته و آزاردهنده ای در بازگشت ها نخواهیم داشت و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران توضیح داد: البته تاخیر، جزو لاینفک سیستم حمل و نقل در حوزه هوایی است به خصوص که حجم خروجی ها از دو فرودگاه جده و مدینه بسیار بالا است و این موضوع ارتباطی به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ارتباطی ندارد. کلیه حجاج از سرتاسر دنیا اسلام از این دو فرودگاه مذکور به مقاصد خود پرواز خواهند کرد و پروازها با ازدحامی روبرو خواهند بود که طبیعی است.

وی عنوان کرد: میانه مدت زمان تاخیر در اعزام حجاج به سرزمین وحی 40 دقیقه بود و پیش بینی می کنیم در بازگشت حجاج نیز با توجه به متمرکز بودن عملیات که شش روز کمتر از عملیات اعزام زمان خواهد برد تاخیر آزاردهنده ای را نداشته باشیم.

قربانعلی گفت: عملیات رفت را در 30 روز انجام دادیم و عملیات بازگشت را در 24 روز انجام می دهیم و این یعنی تعداد پروازها در روز به 21 پرواز رسیده است. در حقیقت هر یک ساعت تقریبا یک پرواز از فرودگاه های مدینه و جده به کشور خواهیم داشت.

منبع: گردشبان
انتشار: 1 تیر 1403 بروزرسانی: 1 تیر 1403 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 2277

به "شروع بازگشت حجاج به کشور، تاخیر آزاردهنده ای نخواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع بازگشت حجاج به کشور، تاخیر آزاردهنده ای نخواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید