ترکیه به تصمیم تازه اتحادیه اروپا واکنش نشان داد

به گزارش مجله تانی بای، ایسنا نوشت: وزارت خارجه ترکیه اظهار داشت، تصمیم شورای اروپایی در تعلیق مذاکرات بلندپایه با آنکارا بر عزم آنکارا برای ادامه فعالیت های استخراج منابع هیدروکربنی اش در شرق مدیترانه اثری نمی گذارد.

ترکیه به تصمیم تازه اتحادیه اروپا واکنش نشان داد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در ادامه بیانیه وزارت خارجه ترکیه همچنین آمده است، آنکارا به حمایت از حقوق خود و قبرس ترک نشین ادامه می دهد و بر فعالیت هایش در زمینه هیدروکربن می افزاید. تصمیم شورای اروپایی نشان دهنده میزان پیش داوری و بی پایه و اساس بودن اقدامات اتحادیه اروپا در مساله قبرس است و این تصمیم در حالی گرفته شده که قبرس ترک نشین که حقوق برابری برای منابع طبیعی در این جزیره دارد با بی اعتنایی روبرو شده است.

در ادامه همچنین آمده، این تصمیم جدیدترین نمونه از این مساله است که قبرس یونانی نشین و دولت یونان از عضویت خود در اتحادیه اروپا به شدیدترین شکل ممکن سوءاستفاده می نماید و اینکه سایر کشورهای اتحادیه اروپا هم به ابزاری برای انجام این سوءاستفاده بدل شده اند.

شورای اروپایی اعلامیه نهایی خود را روز دوشنبه و در پی نشست شورای امور خارجی با حضور وزرای خارجی کشورهای عضو منتشر کرد.

این شورا در بیانیه ای اعلام نمود، در پی ادامه اقدامات ترکیه و استخراج غیرقانونی منابع هیدروکربن، شورای اروپایی مصاحبه درباره توافق جامع حمل و نقل هوایی را به حالت تعلیق در می آورد و موافق برگزاری نشست های شورا و مصاحبههای سطح بالای ترکیه و اتحادیه اروپا نیست.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 204

به "ترکیه به تصمیم تازه اتحادیه اروپا واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه به تصمیم تازه اتحادیه اروپا واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید