ثبت نام 25 هزار البرزی در طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش مجله تانی بای، خبرنگاران/البرز مدیرکل راه و شهرسازی البرز گفت: 26 درصد البرزنشینان در بافت های ناکارآمد شهری زندگی می نمایند.

ثبت نام 25 هزار البرزی در طرح اقدام ملی مسکن

جهت دریافت خدمات فروشگاه آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

تقی رضایی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با اعلام زمان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در مجموع 25 هزار متقاضی در دو مرحله ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: در حال آنالیز مستندات و شرایط متقاضیان هستیم و کلیه مدارک ارسالی از سوی آنها پالایش خواهد شد تا کسانی که واجد شرایط هستند، به وسیله این طرح خانه دار شوند.

وی ادامه داد: فرد ثبت نام نماینده و تمامی افراد تحت تکفل آن نباید از تاریخ یکم فروردین ماه سال 84 به بعد هیچ گونه سابقه مالکیت ملکی شخصی داشته باشند.

رضایی گفت: از بهمن ماه سال 57 به بعد نیز فرد ثبت نامی و افراد تحت تکفل آن نباید از امکانات دولتی زمین و مسکن استفاده نموده باشند.

وی با تاکید بر اینکه متاهل و سرپرست خانوار بودن نیز به عنوان شرط سوم برای متقاضیان و ثبت نام نمایندگان در طرح اقدام ملی مسکن منظور شده است، گفت: پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا شرط چهارم و مهم است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با با اشاره به اینکه نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی از دیگر شروط مهم برای ثبت نام نمایندگان در این طرح است، مطرح کرد: توانایی تامین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی نیز شرط مهم دیگر برای متقاضیان است زیرا متقاضیان باید حداقل 30 درصد هزینه ساخت مسکن را سپرده گذاری نمایند.

رضایی ادامه داد: میزان تسهیلات بانکی منظور شده در این خصوص از 75 تا 100 میلیون تومان با بهره 18 درصد و بدون احتیاج به سپرده و با دو سال دوره مشارکت است، بازپرداخت آن نیز 12 ساله است.

وی اشاره نمود: در حوزه بازآفرینی شهری که شامل ساخت مسکن در بافت های فرسوده شهری است بالغ بر 40 الی 50 میلیون تومان تسهیلات بانکی با بهره 9 درصد منظور شده و دوره مشارکت آن 30 ماهه است، در بافت های فرسوده تسهیلات بانکی 50 الی 60 میلیونی با بهره بانکی 18 درصد نیز پرداخت می گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی البرز در ادامه با اشاره به اینکه 26 درصد از جمعیت استان در بافت های ناکارآمد شهری زندگی مینمایند، شرح داد: تا کنون 42 محله هدف ناکارآمد در استان شناسایی شده که بنا شده طرح های بازآفرینی شهری در آنها اجرایی گردد.

وی اظهار کرد: طرح بازآفرینی شهری تا کنون در 15 محله هدف شروع شده و با جذب اعتبار به مرور در تمامی محلات شناسایی شده اجرای می گردد.

رضایی همچنین به تکمیل اغلب پروژه های مسکن مهر استان اشاره نمود و افزود: با کوشش انجام شده طی سال های گذشته در حال حاضر تنها 1500 واحد نیمه کاره مسکن مهر در البرز وجود دارد و مابقی واحدها همگی تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی البرز در ادامه با اشاره به برخورد جدی با معارضین اراضی ملی افزود: با همکاری دستگاه قضا طی سال های گذشته اقدامات خوبی برای برطرف تصرفات اراضی ملی انجام شده و زمین های برطرف تصرف شده بیش از 12 هزار میلیارد تومان ارزش داشته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1031

به "ثبت نام 25 هزار البرزی در طرح اقدام ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 25 هزار البرزی در طرح اقدام ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید