راز و رمز تمیزکردن لپ تاپ

به گزارش مجله تانی بای، خبرنگاران- لپ تاپ ها دستگاه های ظریفی هستند و نحوه تمیز کردن آنها از گرد و غبار و اجسام جانبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چه بسا با تمیز کردن غیر اصولی لپ تاپ به آن ضرر نیز برسانید. در این ترفند قصد داریم نحوه صحیح تمیز کردن یک لپ تاپ را قدم به قدم شرح دهیم.

راز و رمز تمیزکردن لپ تاپ

به گزارش خبرنگاران،

ابتدا بدانید که بهترین روش آن است که پیش از هر کاری به دفترچه راهنمای کامپیوتر خود مراجعه کنید و ببینید در آنجا چه دستورالعملی برای تمیز کردن لپ تاپ شما داده شده است.

اغلب کارخانه های فروشنده لپ تاپ توصیه می نمایند که تمیز کردن کلی لپ تاپ یک بار در سال بیشتر انجام نگردد. اما کسانی که دایما در سفر هستند احتیاج بیشتری به تمیز کردن کامپیوترشان پیدا می نمایند.

نخستین نکته در هنگام تمیز کردن لپ تاپ این است که از پارچه های زمخت و زبر و موادی که دارای حلال های آمونیاکی هستند خودداری کنید.

انواع گردو خاک و کثافات مانند موی حیوانات و غیره ممکن است به درون کامپیوتر شما رفته باشد. خاک سیگار و تفاله های ریز از دیگر مواردی است که درون لپ تاپ ها پیدا می گردد!اینها معمولا بر روی صفحه نمایشگر شما و یا درون پورت ها می نشینند و مشکلاتی را ایجاد می نمایند.شما برای تمیز کردن لپ تاپ خود به وسایل زیر احتیاج دارد: دمنده هوا، پارچه تنظیف پزشکی، محلول نظافت و در آخر یک تکه پارچه کتانی مانند یک تی شرت.

▪ بخش بیرونی - برای تمیز کردن بخش بیرونی و بدنه لپ تاپ از یک تکه پارچه کتانی بهره ببرید که می تواند بخشی از یک تی شرت کهنه و قدیمی باشد.به هیچ عنوان از پارچه های راه راه مخصوص نظافت و یا پارچه های ساینده برای این کار استفاده نکنید. از پارچه ها و دستمال های خشن مخصوص نظافت هم نباید بهره ببرید. یادتان باشد هیچ گاه اسپری تمیز نماینده را مستقیم روی بدنه لپ تاپ نپاشید بلکه آن را روی پارچه ریخته و سپس به بدنه بکشید.

▪ سوراخ های هواکش - شما می توانید از یک کمپرسور دمنده هوا بری تمیز کردن سوراخ های هواکش کامپیوتر خود بهره ببرید.در هنگام دمیدن هوا به این سوراخ ها مراقب باشید با شدت زیاد اسپری نکنید زیرا این کار به پره های فن کامپیوتر ممکن است آسیب بزند.از پارچه پزشکی برای تمیز کردن لابه لای سوراخ ها و پروانه فن بهره ببرید.

هرگز کمپرسور هوا را مستقیم به سمت پروانه فن نگیرید چرا که ممکن است باعث چرخ بیش از حد مجاز آن گردد.

روش تمیز کردن لپ تاپ

▪ پورت ها - پس از آن که سوراخ های هوا و فن تمیز شدند به سراغ پورت ها بروید. این پورت مکان هایی هستند که جرم زیادی را جمع آوری می نمایند برای تمیز کردن آنها باید از پارچه پزشکی بهره ببرید.

دمنده هوای فشرده در اینجا نیز می تواند یاری فراوانی برای تمیز کردن پورت ها بکند. فقط مراقب باشید با فشار هوا جرم ها را به اعماق پورت ها نفرستید.

▪ نمایشگر - اگر قصد تمیز کردن جرم های روی صفحه نمایشگر را دارید، حتما قبل از این کار لپ تاپ را خاموش کنید. باز هم از یک تکه پارچه کتان مانند یک تی شرت بهره ببرید و هرگز پارچه هایی که خش ایجاد می نمایند را به کار نبرید.

هرگز از دستمال توالت برای پاک کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید. هرگز از محلول های تمیز نماینده که پایه آمونیاکی دارند برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید.در صورت استفاده از این محلول ها سرانجام کار صفحه نمایشگر فرا رسیده است. برای این کار حتما از محلول های تمیزنماینده مانیتور بهره ببرید که مطمئن تر است. همواره محلول را بر روی پارچه اسپری کنید و از اسپری کردن مستقیم بر روی صفحه نمایشگر پرهیز کنید. جهت کشیدن پارچه بر روی صفحه نمایشگر از چپ به راست و از بالا به پایین است. شما همچنین می توانید با مخلوط کردن ایزوپروپیل الکل و آب یک محلول تمیزنماینده اختصاصی برای خود بسازید. این محلول باید حاوی قسمت های مساوی از آب و الکل باشد.

▪ کیبورد - کیبورد یکی از کثیف ترین بخش های کامپیوتر است و ممکن است انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها در هنگام کار کردن روی آن بریزد. بسیاری از جرم ها به انگشتان شما چسبیده و از این طریق وارد کیبورد شما می شوند.

برای خارج کردن جرم ها و ذرات زیر کیبورد که در آن فرو رفته اند از دمنده هوای فشرده با زاویه مورب بهره ببرید. به راهنمای استفاده از لپ تاپ مراجعه کنید. چرا که ممکن است کلید های کیبورد شما قابلیت برداشته شدن به منظور نظافت را داشته باشند. پس از تمیز کردن از قرار دریافت درست کلید ها در جای درست خودشان مطمئن شوید. پارچه پزشکی وسیله مفیدی برای پاک کردن کلیدها و اطراف آنها است.

منبع: بیتوته

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1352

به "راز و رمز تمیزکردن لپ تاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز و رمز تمیزکردن لپ تاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید