سقف سنی بیمه شدگان آموزش وپرورش از مهدکودک تا 70 سالگی

به گزارش مجله تانی بای، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر مطرح نمود: سقف سنی بیمه شدگان در آموزش و پرورش استان بوشهر از مهد کودک تا 70 سالگی است.

سقف سنی بیمه شدگان آموزش وپرورش از مهدکودک تا 70 سالگی

به گزارش گروه اجتماعی مجله تانی بای، غلامرضا دانش فر در نشست انعقاد قرارداد بین اداره کل آموزش و پرورش با شرکت سهامی بیمه، اظهار کرد: سقف سنی بیمه شدگان در آموزش و پرورش استان مشروط به پرداخت حق بیمه تحت پوشش این قرارداد با بیمه معلم و اشتغال به تحصیل تمام وقت، از مهد کودک تا 70 سالگی خواهد بود.

وی با اشاره به زمینه های انعقاد این قرارداد شرح داد: این قرارداد در دو زمینه بیمه حوادث و درمان مازاد دانش آموزان و کارکنان و طرح جامع مسئولیت مدنی بیمه شدگان در قبال یکدیگر و اشخاص ثالث منعقد شده است.

معاون آموزش و پرورش بوشهر با تاکید بر اهمیت تعهدات شرکت سهامی بیمه در بخش حوادث و درمان، بیان نمود: تعهدات سالانه بیمه معلم استان در زمینه هایی از جمله هزینه خرید و پیوند کلیه تا سقف سی میلیون ریال، جبران غرامت نقص عضو دائم و غیردائم تا سقف یک میلیارد ریال، کاشت حلزون تا یکصد میلیون ریال، هزینه درمان سرپایی در اثر حادثه تا بیست میلیون و عمل جراحی ناشی از بیماری نیز تا سقف بیست میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

دانش فر اضافه کرد: البته در همین بخش درمان علاوه بر موارد ذکر شده؛ جبران کمک هزینه خرید سمعک و ویلچر و جبران غرامت فوت ناشی از بیماری و حادثه نیز لحاظ شده است.

این مسئول گروهی از دانش آموزان را که از پرداخت حق بیمه معاف هستند، نام برد و گفت: فرزندان دانش آموز خانواده های معظم شهدا، جانبازان، مفقودین، آزادگان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و همچنین دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) و بهزیستی از پرداخت حق بیمه معاف می باشند و می توانند از مزایای این قرارداد به صورت رایگان استفاده کنند.

وی در تشریح طرح جامع مسئولیت مدنی بیمه شدگان در قبال یکدیگر و اشخاص ثالث اظهار کرد: این طرح شامل مدیران، کارکنان و دانش آموزانی است که در اماکن متعلق به آموزش و پرورش، فضا های آموزشی و پرورشی، اردو های دانش آموزی و راهیان نور دچار حادثه می شوند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر به ذکر مواردی از خدمات این طرح به مدیران و کارکنان فرهنگی و دانش آموز که در اثر حادثه دچار آسیب شده اند پرداخت و شرح داد: جبران غرامت فوت و نقص عضو به صورت دیه کامل، جبران هزینه درمان سرپایی و بیمارستانی تا سقف یکصد و پنجاه میلیون ریال و جبران سایر هزینه های درمانی هر فرد تا سقف پانصد میلیون ریال از محل تعهدات طرح مسئولیت مدنی قابل پرداخت است.

غلامرضا دانش فر پرداخت قسمتی از هزینه درمانی بیماران صعب العلاج خاص را بخش دیگری از قرارداد بین دو دستگاه دانست و اضافه کرد: با رعایت سقف اعتبارات مربوطه و برابر دستورالعمل پرداخت بخشی از هزینه درمانی بیماران صعب العلاج و بیماری های خاص با معرفی نامه این اداره کل به بیمه معلم شعبه استان بوشهر امکان پذیر است.

وی در ارتباط با میزان حق سرانه سالانه بیمه شدگان بیان نمود:حق بیمه دانش آموزان در سال تحصیلی 98-99 هفتاد هزار ریال معین شده است.

معاون آموزش و پرورش بوشهر با بیان اینکه مدت زمان این قرارداد، یک سال کامل از آخر شهریورماه 1398 تا آخر شهریورماه 1399 است، اضافه کرد: مهلت ارسال اسامی بیمه شدگان از اول مهرماه تا حداکثر تا 15 آبان 1398 است که ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق باید نسبت به انجام آن اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 395

به "سقف سنی بیمه شدگان آموزش وپرورش از مهدکودک تا 70 سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف سنی بیمه شدگان آموزش وپرورش از مهدکودک تا 70 سالگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید