علی پروین: حتماً باید فیفا مجبورمان کند؟

به گزارش مجله تانی بای، محمد زارعی:علی پروین در ایام محرم حالش بهتر است و راحت تر تن به مصاحبه و گفت وگوی بلند می دهد.

علی پروین: حتماً باید فیفا مجبورمان کند؟

او را در این ایام باید در هیئت خودش یا در پای دیگ نذری هیئت های دیگر پیدا کرد. سلطان این روزها و شب ها در خانه اش مشغول هیئت داری است؛ البته تفریح اصلی اش- والیبال- را هم فراموش نمی نماید. بعدازظهر یکی از آخرین آدینه های تابستانی بعد از یک دست بازی والیبال با او از هر دری حرف زدیم؛ البته غیر از داربی52!

 • جالب است با بیش از 70سال سن همچنان به ورزش کردن ادامه می دهید. والیبال هفتگی هنوز برقرار است؟

جای شما خالی از ساعت دوونیم تا هفت ونیم دعوا کردیم و جر زدیم تا بردیم دیگه!

 • هفته ای چند روز تمرین می کنید؟

یک مقدار پیاده روی در طول هفته دارم. آدینه به آدینه هم والیبال بازی می کنم.

 • لیگ برتر هم آغاز شده. ارزیابی تان از شرایط پرسپولیس در فصل جدید چیست؟

از الان نمی توانید تشخیص بدهید. الان همه تیم ها از بدنسازی پا به مسابقات گذاشته اند. یک مقدار سخت است پیش بینی کردن ولی من 4-5 تیم را خیلی خوب دیدم. یکی همین سپاهان است، یکی پدیده است که خیلی خوب بود، تراکتورسازی، پرسپولیس و حتی خود استقلال هم همینطور است. در مجموع 6-7تیم خیلی خوب فوتبال بازی می نمایند. آدم کیف می نماید فوتبال شان را می بیند.

 • ظاهرا علی علیپور به خاطر انتقاد از کیفیت بازی اش می خواهد از پرسپولیس جدا گردد.

من این چیزها را نمی دانم که می خواهد برود یا نرود. الان هم که دارد برای پرسپولیس بازی می نماید، چرا برود؟

 • استوری هایی در اینستاگرام گذاشته بود که قصد جدایی دارد و همین موضوع باعث ناراحتی طرفداران شد.

به نظر من هرکسی دلش با پرسپولیس نیست، برود بهتر است. کسانی به درد می خورند که دلشان با پرسپولیس باشد. اگر قرار است دلش با پرسپولیس نباشد، برای چی اصلا مانده!؟

 • بازیکنان پرسپولیس از شما حرف شنوی دارند، چه توصیه ای به آنها دارید؟

یک مسئله ای که الان هست، این بحث قرارداد بچه هاست. خود آقای انصاری فرد که الان آمده، بیچاره گیر نموده دیگر! قراردادها وقتی بالا و پایین باشد، یک خرده اشکال می افتد در تیم. این موضوع به نظر من یک مدیریت خوب می خواهد که بتواند اینها را هماهنگ کند و دوستی و رفاقت پارسال را دوباره بین بچه ها به وجود بیاورد.

 • قرار است با وزیر ورزش ملاقات کنید؟

تا الان (روزآدینه گذشته) نه.

 • اما در خبرها شنیدیم قرار است ملاقاتی با وزیر داشته باشید.

حمید استیلی 5-6 روز پیش به من زنگ زد که یک قراری می خواهند بگذارند ولی تا الان خبری نیست. البته شنیدم حمید استیلی با تیم امید به ازبکستان رفته.

 • موضوعی که این روزها درباره اش زیاد صحبت شده حضور خانم ها در ورزشگاه هاست. نظر شما در این باره چیست؟

من چند سال پیش گفتم اگر خانم ها را به ورزشگاه راه بدهند فضا یک مقدار از فحش دادن و حاشیه ها پاک تر و سالم تر می گردد و فرهنگسازی می گردد. ولی اگر راه ندهند، شرایط مثل سابق است و چیزی درست نمی گردد. البته در نهایت که ما را مجبور می نمایند بانوان را به ورزشگاه راه دهیم. یعنی فیفا یک کاری می نماید که حتما خانم ها را راه دهیم. خب، چه بهتر که خودتان تصمیم بگیرید یک قسمت ورزشگاه را به بانوان اختصاص دهید. چه ایرادی دارد؟ چه مسئله ای دارد؟ حتما باید فیفا فشار بیاورد ما خانم ها را راه دهیم؟ درست مانند بازی پرسپولیس مقابل کاشیما در فینال آسیا.

 • گویا قرار است مسئولان در این ارتباط اقداماتی را انجام دهند.

خب بابا خودتان بیایید یک برنامه ریزی کنید. الان بیشتر پدرها می ترسند بچه هایشان را ببرند ورزشگاه! به خاطر همین شعارهای زشت و فحش هایی که می دهند. اجازه دهند خانم ها به ورزشگاه بیایند تا فضای ورزشگاه بهتر گردد. الان در والیبال و بسکتبال خانم ها را راه می دهند، در فوتبال هم راه بدهند چه ایرادی دارد؟ یک بخشی را درست نمایند اصلا از مردها جدا باشند. درست مثل بازی پرسپولیس و کاشیما که در سمت راست ورزشگاه جایی را برای خانم ها درست کردند.

 • نظرتان در خصوص بازی تیم ملی مقابل هنگ کنگ چیست؟

امثال هنگ کنگ تیم هایی نیستند که برای ما شاخ و شانه بکشند، ولی نباید آنها را دست کم گرفت. در گروه ما عراق سخت است. بقیه تیم ها حداقل زمان ما حریفی محسوب نمی شدند. امیدوارم بچه ها از همان ابتدا پرقدرت آغاز نمایند.

 • تیم پیشکسوتان با مدیریت شما در چه حالی است؟

الحمدلله دارند کارشان را به خوبی انجام می دهند. تمرینات بعد از تاسوعا و عاشورا آغاز می گردد. همه گرد هم هستیم. کرکر و خنده به راه است. تمرین هم می کنیم و هیچ مسئله ای هم نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 285

به "علی پروین: حتماً باید فیفا مجبورمان کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی پروین: حتماً باید فیفا مجبورمان کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید