مدیر سابق تبلیغات گوگل موتور جستجوی بدون آگهی می سازد

به گزارش مجله تانی بای، شریدر راماس وامی مدیر سابق واحد تبلیغات و پیغام های بازرگانی گوگل که شرکتی به نام نیوا را تأسیس نموده از راه اندازی یک موتور جستجوی فاقد تبلیغات خبر داده است.

مدیر سابق تبلیغات گوگل موتور جستجوی بدون آگهی می سازد

وی میخواهد کاربران را از دست گوگل و پیغام های تبلیغاتی هدفمند آن که با آنالیز و جاسوسی از عادات وبگردی کاربران نمایش داده می شوند، رها کند.

وی هشدار داده اتکای بیش از حد گوگل به تبلیغات هدفمند کیفیت موتور جستجوی این شرکت را کاهش داده و هزینه های زیادی را به کاربران گوگل تحمیل نموده است.

راماس وامی در این مورد گفته است: من شخصاً فکر نمی کنم که محصولات رایگان پشتیبانی شده با نمایش تبلیغات در درازمدت برای مشتریان و برای مردم آمریکا خوب باشند. زیرا برای امثال گوگل بسیار سخت است که به آنچه من و شما، به عنوان کاربر و به عنوان مشتری این محصولات می خواهیم، وفادار بمانند.

وی که 17 سال در گوگل کار نموده، 77.5 میلیون دلار بودجه برای راه اندازی موتور جستجوی غیر متکی به تبلیغات کنار گذاشته و معتقد است باید با فشار بر گوگل برای کاستن از رفتارهای انحصارطلبانه محیط مناسبی برای سایر کسب و کارها فراهم کرد. او زمان دقیق راه اندازی موتور جستجوی نیوا را اعلام ننموده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1602

به "مدیر سابق تبلیغات گوگل موتور جستجوی بدون آگهی می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر سابق تبلیغات گوگل موتور جستجوی بدون آگهی می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید