نرخ هتل های مازندران 12 درصد در سال 95 افزوده می گردد

به گزارش مجله تانی بای، دلاور بزرگ نیا بعدازظهر یکشنبه در تبادل نظر با خبرنگاران اضافه نمود: نباید بیش ازحد توان نرخ هتل ها در جامعه افزایش یابد تا امکان رقابت در منطقه را از ما بگیرد و شرایط سفر برای مردم سخت گردد.

نرخ هتل های مازندران 12 درصد در سال 95 افزوده می گردد

بزرگ نیا درباره آزادسازی نرخ هتل ها و تأسیسات اقامتی گفت: گران شدن سفر در مازندران بدون آنکه شاهد ارتقا خدمات باشیم به مرور به رونق گردشگری در استان صدمه می زند.

وی اضافه نمود: ما وظیفه داریم ازیک طرف از سرمایه گذار در بخش خصوصی حمایت کنیم و از طرف دیگر از خواست و اراده مردم که خواستار دریافت خدمات بهینه و ارتقای روزبه روز خدمات هستند حمایت کنیم.

وی اضافه نمود: آنچه در حال حاضر بیش از آزادسازی قیمت ها مهم است رعایت استانداردسازی و ارائه خدمات قابل قبول به گردشگران است و وقتی خدمات منطبق با خواست گردشگر نیست آزادسازی نرخ مفهومی ندارد و تبعات منفی آن بیشتر است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران تأکید کرد: افزایش 12 درصدی نرخ هتل ها برای سال آینده مشخص و به تمامی استان ها اعلام شده است و در زمان های پیک سفر با نظر ادارات کل میراث فرهنگی استان ها این نرخ قابلیت انعطاف دارد.

وی به تأثیر مناسب بودن نرخ در ورود تورهای خارجی و به رونق گردشگری داخلی اشاره نمود و اضافه نمود: بالا رفتن غیر هدفمند نرخ که موجب افزایش هزینه سفرهای داخلی می گردد انگیزه ای برای سفرهای خارجی می گردد.

بزرگ گفت: به هرحال فرایند تصمیم سازی سازمانی بر اساس قوانین و مقررات اعلام شده است و انتظار داریم پایبندی به مقررات و درک واقعیت های موجود وجود داشته باشد. وی گفت: اجزای سفر در کشور از اقامت گرفته تا پذیرایی و حمل ونقل و دیگر امکانات زنجیروار به هم مرتبط است و تأثیر مستقیم در رونق و توسعه یک منطقه و درنتیجه کشور دارد .

مدیرکل گردشگری مازندران اضافه نمود: مطابق ماده 12 آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری که شهریورماه امسال به تصویب رسید، مکانیزمی برای اصلاح نرخ مشخص شده است. هرچند این تصمیم گیری با مشارکت فعالان صنعت گردشگری و هم اندیشی و همکاری با انها توأم بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 773

به "نرخ هتل های مازندران 12 درصد در سال 95 افزوده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ هتل های مازندران 12 درصد در سال 95 افزوده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید