پابجی روی PS5 و Xbox Series X با سرعت 60 فریم اجرا می گردد

به گزارش مجله تانی بای، در این روزها که استودیوهای مختلف از به روزرسانی بازی های خود برای نسل بعد یا عرضه نسخه مخصوص کنسول های نسل بعدی و چگونگی اجرای بازی ها در آن کنسول ها می گویند، استودیوی سازنده بازی PUBG هم درباره این موضوع اطلاعاتی را منتشر نموده است. با اطلاعات جدید منتشر شده این سؤال پیش می آید که نحوه اجرای PUBG در کنسول های نسل بعد واقعا راضی کننده خواهد بود؟

پابجی روی PS5 و Xbox Series X با سرعت 60 فریم اجرا می گردد

هرچند اجرای بازی PlayerUnknowns Battlegrounds در کنسول های نسل بعدی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 با افزایش نرخ فریم همراه است ولی باید به این نکته داشته باشید که تا به امروز هیچ خبری از ارائه به روزرسانی خاص و ویژه ای که مخصوص کنسول های نسل بعد باشد و عملکرد اجرایی بازی ها را در آن کنسول ها بهتر کند، نبوده است. در واقع، پیشرفت در نرخ فریم فقط به خاطر ویژگی پشتیبانی بازی های نسل قبل در ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 خواهد بود. از آنجایی که نرخ فریم بازی آنلاک است، هنگام اجرا در دو کنسول نسل بعدی مایکروسافت و سونی با افزایشی در نرخ فریم روبه رو خواهد شد اما تنها تغییر همین خواهد بود و شاهد ارتقا ویژه ایبرای نسل بعد نیستیم.

بر اساس این اطلاعات جدید، اگر روی کنسول پلی استیشن 5 حالت اولویت نرخ فریم را انتخاب کنید، نرخ فریم بازی PUBG تا 60 فریم بر ثانیه خواهد رفت. در آن طرف نسخه ایکس باکس سری ایکس این بازی با انتخاب حالت اولویت نرخ فریم می تواند دقیقا با نرخ 60 فریم بر ثانیه اجرا گردد. این در حالی است که نسخه کنسول ایکس باکس سری اس با نرخ 30 فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد. سازندگان وعده داده اند که در کوشش خواهند بود که نرخ فریم را برای کنسول ایکس باکس سری اس در آینده بیشتر نمایند. اگرچه همه کنسول های نسل بعد این بازی را در حالت پشتیبانی از نسل قبل اجرا می نمایند اما دلیل تفاوت در نرخ فریم این است که نسخه پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس به ترتیب بر اساس نسخه کنسول پلی استیشن 4 پرو و ایکس باکس وان ایکس اجرا می شوند اما نسخه ایکس باکس سری اس بر اساس کنسول ایکس باکس وان اس اجرا می گردد.

سازندگان اعلام نموده اند که آزمایش های سخت گیرانه ای را انجام داده اند و می توانند بگویند که عملکرد اجرایی بازی PUBG روی کنسول های نسل بعد به شدت پایدار و روان است و البته شاهد بارگذاری های سریع تری هم خواهیم بود.همچنین وعده داده شده که کاهش فریم در بازی وجود نخواهد داشت یا اندک خواهد بود. البته، این قضیه چندان عجیب نیست چرا که توانایی کنسول های نسل بعدی بسیار بالاتر از این حد مشخص شده است و در صورت ارائه یک به روزرسانی ویژه ، عملکرد بسیار بهتری را می دیدیم که در حال حاضر متأسفانه خبری از آن نیست.

بازی PUBG در حال حاضر برای پلتفرم های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، رایانه های شخصی و استیدیا در دسترس است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1235

به "پابجی روی PS5 و Xbox Series X با سرعت 60 فریم اجرا می گردد" امتیاز دهید

2 کاربر به "پابجی روی PS5 و Xbox Series X با سرعت 60 فریم اجرا می گردد" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پابجی روی PS5 و Xbox Series X با سرعت 60 فریم اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید