چند توصیه ساده برای بهبود چگونگی رفتار با معلولین

به گزارش مجله تانی بای، هرساله در تاریخ سه دسامبر روز جهانی معلولین گرامی داشته می شود که در این راستا توصیه هایی برای بهبود چگونگی رفتار با معلولین شده است.

چند توصیه ساده برای بهبود چگونگی رفتار با معلولین

به گزارش خبرنگاران، راه های زیادی به منظور کمک به افراد دارای معلولیت و بهبود چگونگی رفتار با آن ها وجود دارد.

به گزارش دیس ابیلیتی اِورنس فور یو (disability awareness 4 you)، در ادامه به چند توصیه ساده و کلی برای کمک و بهبود رفتار با معلولین خواهیم پرداخت.

1. با معلولین مانند دیگر افراد رفتار کنید.

افراد دارای معلولیت نیز مانند دیگر افراد به داشتن دوست و تفریح نیاز دارند و از این قاعده مستثنی نیستند. از نزدیک شدن به افراد دارای معلولیت خودداری نکنید.

2. قبل از کمک به معلولین از آن ها بپرسید که کمک می خواهند یا خیر؟

افراد دارای معلولیت دارای سطوح مختلفی از استقلال هستند. ممکن است برخی از آن ها با وجود مسائل، نیاز به انجام کارها از طریق خود و استقلال بیشتر داشته و خواستار کمک دیگران نباشند.

3. به معلولیت به عنوان یک تفاوت نگاه کنید.

تمام افراد متفاوت هستند. گاهی اوقات افراد دارای معلولیت ممکن است متفاوت رفتار، احساس یا فکر کنند. به معلولین بدون توجه به ناتوانایی آن ها در برخی زمینه ها، به عنوان یک فرد نگاه کنید.

4. به معلولین خیره نشوید.

گاهی اوقات دیدن یک شخص دارای معلولیت در اجتماع برای دیگر افراد عجیب به نظر می رسد که این امر موجب خیره شدن نگاه ها به آن ها می شود. به معلولین در اجتماع خیره نشوید و مانند دیگر افراد به آن ها نگاه کنید.

5. حریم شخصی معلولین را حفظ کنید.

حریم خصوصی افراد دارای معلولیت را حفظ کنید. معلولین موظف به توضیح ناتوانی خود به دیگران نیستند. در صورتی که معلولی در مورد ناتوانی خود به شما توضیح داد، آن را قبل از کسب اجازه از فرد دارای معلولیت با دیگران در میان نگذارید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1895

به "چند توصیه ساده برای بهبود چگونگی رفتار با معلولین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند توصیه ساده برای بهبود چگونگی رفتار با معلولین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید