چین: هند بابت آنچه به دست آورده، خرسند باشد

به گزارش مجله تانی بای، چین از خارج کردن نیروهایش از دو منطقه در مرز لداخ با هند امتناع نموده و گفته که دولت دهلی نو باید بابت آنچه که به دست آورده، شادمان هم باشد.

چین: هند بابت آنچه به دست آورده، خرسند باشد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فرایند در جریان خروج نیروها ارتش آزادی بخش خلق چین و هند در لداخ، منطقه مورد مناقشه بین دو کشور پس از آن به بن بست خورد که پکن از خروج نیروهایش از دو منطقه در این ناحیه مورد مناقشه امتناع نموده است.

در گزارش هفته نامه ساندی اکسپرس هند که امروز (یکشنبه) منتشر شده آمده که مقام های چینی حتی گفته اند که دولت دهلی نو باید بابت آنچه که تا به امروز به دست آورده، راضی هم باشد.

به نوشته این هفته نامه، پکن ناتوانی خود را درباره تخلیه نیروها از دو منطقه هات اسپرینگز و گوگرا پست ابراز نموده است.

مذاکره کنندگان هندی گفته اند که پکن پیشتر با خروج نیروهایش از این دو منطقه توافق نموده بود اما حالا از این توافق سرباز می زند.

11 دور مذاکره بین فرماندهان ارتش های دو کشور از مه سال گذشته میلادی باعث شد تا نیروهای دو کشور فقط از پانگونگ تسو و کیلاش رانگس خارج شوند که این فرایند در فوریه 2021 شروع شد.

مذاکره کنندگان دولت هند مدعی اند که آنها هنوز نمی توانند به منطقه پانگونگ تسو دسترسی داشته باشند.

در جریان مذاکرات در جریان، دهلی نو همچنین خواهان خروج نیروهای چینی از منطقه دشت های دپسانگ شده است که زمینی نزدیک به سه کشور چین، هند و پاکستان است. دهلی نو می گوید، تهاجم چین به این دشت ها جلوتر از مناقشه مرزی لداخ است.

وزارت خارجه هند پیش از مذاکرات مرزی 9 آوریل اعلام نموده بود: ما به دنبال خروج نیروها از مناطق باقی مانده ای هستیم که به کاهش تنش ها در لداخ یاری می نماید و باعث احیای صلح و ایجاد شرایطی برای پیشرفت در روابط دو جانبه بین دو کشور می گردد.

درگیری ها بین نیروهای هند و چین در دره گالوان در 15 و 16 ژوئن سال گذشته میلادی باعث کشته شدن 20 سرباز هندی و چهار سرباز چینی شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1527

به "چین: هند بابت آنچه به دست آورده، خرسند باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: هند بابت آنچه به دست آورده، خرسند باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید