15 راه چاره برای داشتن زندگی ساده و مینیمال

به گزارش مجله تانی بای، زندگی ساده و مینیمالیستی؛ چقدر این عبارات به گوشمان خورده است؟ احتمالا بعضی از ما از سبک زندگی مینیمالیستی اطلاعاتی داشته باشیم و حتی در بعضی عکاسی ها، بلاگ ها و صفحه های اجتماعی در اینستاگرام چند فرد مینیمالیست را بشناسیم. افرادی که ساده می پوشند و لباس هایشان تنوع حیرت انگیزی ندارد.

15 راه چاره برای داشتن زندگی ساده و مینیمال

به گزارش ایرنا، نگاه مینیمافهرستی سعی دارد زندگی را ساده تر، خلوت تر و آرام تر کند. افرادی که به این شیوه از نگاه به زندگی علاقه دارند، کار هایی را انجام می دهند تا پرتحرک تر و در عین حال آرام تر شوند. آن ها تمامی اسباب اضافه زندگی را به دیگران می بخشند. حتی بسیاری برای زندگی تعداد مشخصی از وسایل را نگاه می دارند. بعضی 30 وسیله و بعضی 100 وسیله و یا تعداد دیگری را در نظر می گیرند. به طور کلی این شیوه از زندگی از خود می پرسد: من واقعا به چه چیزی احتیاج دارم؟

موارد بیشتری از پیش رفتن به سمت زندگی ساده تر را در جدول زیر بخوانید:

راه حل زندگی مینیمالتوضیح مختصر
1. کمد لباستان را خلوت کنیداگر لباسی را طی 6 ماه گذشته استفاده نکرده ایم، به سه دسته تقسیم کنیم: برای هدیه به خیریه، فروختن و دور ریختن در حالتی که قابل استفاده نباشد. به نظر آن هایی که زندگی مینیمافهرستی را تجربه می نمایند، گزینه های کمتر برای لباس پوشیدن، دقیقا به این معنا است که ما وقت کم تری را برای لباس پوشیدن صرف می کنیم.
2. کیف پول خودمان را جمع و جور کنیمکارت های مختلفمان را از کیف پول خارج کنیم. خیلی از این کارت ها، سالیانه هم مورد مصرف ما قرار نمی گیرند. چه علتی دارد که ما هر روز آن ها را حمل کنیم؟ کیف پول کوچکی د اشته باشیم که چند کارت ضروری و لازم در آن باشد و کارت هایی که سالیانه به دردمان می خورد را در جعبه ای در خانه نگهداری کنیم.
3. سبک سفر کنیداگر برای 4 روز سفر می کنید، برای دو روز لباس ببرید. فقط لوازم ضروری سفر را با خودتان حمل کنید و سبک سفر کردن را تمرین کنید. برای یک بار این ایده را امتحان کنید.
4. کم تر خرید کنیددر هایپرها راه می رویم و چیزهایی که لازم نداریم جذبمان می نمایند. خریدمان را کم تر کنیم و اگر نمی توانیم خرید خودمان را کنترل کنیم، خرید آنلاین برای ما گزینه مناسب تری است.
5. زمان کم تری در شبکه های اجتماعی بگذرانیمخیلی از ما اگر حساب کنیم که چقدر در شبکه های اجتماعی وقت تلف می کنیم، حیرت زده خواهیم شد. زندگی مینیمافهرستی می خواهد شلوغی ها و زمان هایی که از دست می دهیم را به حداقل برساند.
6. روش رفت و آمد خود را عوض کنیدممکن است این راه الزاماً سریع ترین راه نباشد. اما بهتر است راحت ترین و آسوده ترین راه را برای رسیدن به کارمان انتخاب کنیم.
7. میز خودتان را خلوت کنیدکانتر آشپزخانه و میز تحریر خودتان را به ساده ترین و خلوت ترین شکل ممکن درآورید.
8. زمانی را برای آهسته کردن ریتم زندگی روزمره قرار دهیدزندگی آنقدر سریع و شلوغ است که واجب است زمانی را برای آرامش و فرار از این ریتم تند برای خودتان قرار بدهید.
9. اهدافتان را جزیی تر کنید و فهرست کارهای در انتظار انجام دادن داشته باشید(To Do List)اهداف بزرگتان را خرد کنید. فهرستی از کارهای جزیی که باید انجام دهید را بنویسید.
10. کم تر ولی باکیفیت تر بخوریمصبحانه پر و پیمان، ناهار کم و شام بسیار کم و سالم بخورید.
11. کم تر بنشینیداگر کار شما طوری است که مجبورید تمام وقت بنشینید، کوشش کنید هر ساعت بایستید و یک دقیقه راه بروید و سرپا باشید.
12. دسکتاپ خودمان را خلوت کنیماغلب ما فایل های زیادی را در دسکتاپ خودمان انبار می کنیم. هاردهای با ظرفیت بالا و فایل بندی مطالب، دسترسی ما را ساده تر می نماید. حتی فضاهایی برای خرید وجود دارد که با دادن مبلغ ماهیانه ای، فایل های شما را حفظ می نمایند که بعلاوه از هر دستگاهی هم قابل دسترسی هستند.
13. کم تر از کیسه های پلاستیکی استفاده کنیمزباله خودتان را کاهش دهید و به حفظ محیط زیست یاری کنید.
14. بدهی نداشته باشیدمعقول تر خرید کنید و بودجه بندی داشته باشید تا به دیگران مقروض نشوید که در نهایت موجب گردد فشار زیادی را تحمل کنید.
15. کاغذهای اضافی را به بازیافت تحویل دهید

امتحان های قدیمی و حل تمرین های قدیمی که تنها از این خانه به آن خانه حملشان کردیم را به محل بازیافت تحویل دهیم.

منابع: apartmenttherapy و theeverygirl و medium

منبع: فرارو
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1875

به "15 راه چاره برای داشتن زندگی ساده و مینیمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 راه چاره برای داشتن زندگی ساده و مینیمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید