اجرای شبانه سهمیه بندی بنزین بدون اطلاع مردم اشتباه بود

به گزارش مجله تانی بای، نماینده مردم ساری در مجلس، اجرای شبانه سهمیه بندی بنزین بدون اطلاع مردم را اقدامی اشتباه ارزیابی کرد.

اجرای شبانه سهمیه بندی بنزین بدون اطلاع مردم اشتباه بود

به گزارش گروه رسانه های مجله تانی بای، محمد دامادی نماینده مردم ساری در مجلس در گفت وگو با فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین گفت: دولت در ماجرای افزایش قیمت بنزین مجلس را محرم ندانست که اگر با مجلس موضوع را در میان می گذاشت مجلس می توانست بازوی کمکی دولت باشد.

نماینده مردم ساری در مجلس گفت: از سوی دیگر میزان سهمیه ای که برای بنزین در نظر گرفته شده با میزان احتیاج مردم همخوانی ندارد و احتیاج اولیه مردم را هم تامین نمی نماید و وقتی اینگونه است مردم خواه ناخواه ناچار هستند بنزین سه هزار تومانی بزنند و وقتی بنزین سه هزار تومانی استفاده می نمایند سفره شان کوچک می گردد و این یعنی کار اشتباه دولت.

دامادی اعلام نمود: اینکه رئیس جمهور عنوان می نماید که من از افزایش قیمت بنزین اطلاع نداشتم توهین به شعور ملت است و از سوی دیگر اینکه دولت شبانه طرح افزایش قیمت بنزین را اجرا کرد کار اشتباهی بود.

نماینده مردم ساری در مجلس گفت: دولت اصلا فکر نکرد که چنین تصمیمی را گرفت و اجرا کرد و بسیاری از مسائل رفت و آمد در مناطق محروم کشور را که کم هم نیست در این طرح در نظر نگرفت.

دامادی اعلام نمود: درمورد نظارت بر بازار هم با بازرسی های کلیشه ای بازار کنترل نمی گردد بلکه بازار زمانی کنترل می گردد که از نقطه نقطه آن خبر برسد که یک کالا هزار تومان هم گران نشده که البته از همه جای بازار به ما خبر می رسد گرانی رخ داده است.

وی با بیان اینکه دولت یک اقتصاد بیمار را به ما هدیه داده است، اضافه نمود: تجربه نشان داده که بنزین رابطه مستقیمی با قیمت کالا دارد و اگر بنزین گران گردد کالاها به ویژه کالاهای اساسی هم گران می گردد.

نماینده مردم ساری در مجلس گفت: من در منطقه هشت تهران نانوایی را دیدم که روی پلاکارد زده بود که نان نسیه ای نمی دهیم که این فاجعه است برای کشور که در پایتخت شرایط مالی چنین است.

دامادی اعلام نمود: افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین باید زمانی اجرایی گردد که حمل و نقل عمومی در کشور وجود داشته باشد نه اینکه ما در تعداد قابل توجهی از شهرستان ها و مسافت های بین شهرها و روستا هیچگونه حمل و نقل عمومی نداریم و حتی در تهران که پایتخت مملکت است مترو جوابگوی این حجم مسافر نیست چه رسد به شهرها و شهرستان های دیگر.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 604

به "اجرای شبانه سهمیه بندی بنزین بدون اطلاع مردم اشتباه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای شبانه سهمیه بندی بنزین بدون اطلاع مردم اشتباه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید