افتتاح یک اقامتگاه بوم گردی در سردشت

به گزارش مجله تانی بای، یک اقامتگاه بوم گردی در روستای قلته واقع در بخش مرکزی سردشت به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به بهره برداری رسید

افتتاح یک اقامتگاه بوم گردی در سردشت

به گزارش مجله تانی بای به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی، صلاح محمدی رئیس میراث فرهنگی سردشت گفت: این اقامتگاه به مساحت 200 مترمربع در یک طبقه و چهار سوییت به بهره برداری رسید که با این طرح برای هشت نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی شده است.

او اضافه کرد: برای این طرح سه میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه شده که یک میلیارد ریال آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری تأمین شده و مابقی آن آورده شرکت تعاونی روستایی است.

محمدی اضافه کرد: بهره برداری از این طرح باهدف جذب گردشگر و رونق این صنعت در سردشت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند نقطه آغازی برای حضور بیشتر گردشگران در این منطقه باشد.

او بیان کرد: سه اقامتگاه بوم گردی بیشاسب، بزیله وقلته درسال 98 به بهره برداری رسیده است. جمع اعتبارات هزینه شده برای هر سه اقامتگاه هشت میلیارد و 500 میلیون ریال است که مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون ریال این تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به منظور ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده است و مبلغ پنج میلیارد ریال آن آن آورده شخصی است.

شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان و در نوار مرزی ایران با عراق واقع شده است که 90 هزار هکتار از مساحت آن را عرصه های جنگلی تشکیل می دهد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 275

به "افتتاح یک اقامتگاه بوم گردی در سردشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح یک اقامتگاه بوم گردی در سردشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید