امارات تجهیزات نظامی خود را از اریتره به یمن منتقل کرد

به گزارش مجله تانی بای، منابع خبری از اقدام امارات در انتقال تجهیزات و تسلیحات نظامی خود از پایگاه نظامیش در کشور آفریقایی اریتره به یمن و مرزهای مصر و لیبی اطلاع داد.

امارات تجهیزات نظامی خود را از اریتره به یمن منتقل کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه قطری الجزیره گزارش داد، از 25 ماه دسامبر سال گذشته تا 2 مارس جاری، امارات متحده عربی اقدام به انتقال تأسیسات، تجهیزات نظامی خود از کشور آفریقایی اریتره به یمن و مرزهای مشترک بین دو کشور مصر و لیبی نموده است.

بر اساس این گزارش، امارات اقدام به برچیدن مراکز نظامی و انتقال سامانه های پاتریوت و جنگنده هایش از پایگاه نظامی عصب در کشور اریتره نموده است.

در مقابل، تصاویر ماهواره ای تأسیسات نظامی جدیدی را در جزیره میون در باب المندب هم زمان با برچیدن پایگاه نظامی عصب نشان می دهد.

در این راستا، امارات باندی برای فرود آمدن هواپیماها به طول 1800 متر ایجاد و اقدام به انتقال پهپادهایی از بندر عصب به جزیره میون در یمن نموده است.

افزون بر آن، تصاویر ماهواره ای حرکت هواپیماهای باربری نظامی امارات حامل صدها خودروی نظامی از نوع نمر و G6 بین پایگاه عصب و پایگاه سیدی برانی در مصر در نزدیکی مرزهای لیبی را نیز نشان می دهد.

این تصاویر همچنین نشان می دهد، در مقایسه با سال گذشته تعداد خودرو های نظامی در سیدی برانی 5 برابر بیشتر شده و 1300 خودروی نظامی به این منطقه منتقل شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1492

به "امارات تجهیزات نظامی خود را از اریتره به یمن منتقل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات تجهیزات نظامی خود را از اریتره به یمن منتقل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید