انباشت آلاینده های هوا در اصفهان تا هفته آینده

به گزارش مجله تانی بای، مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت: با توجه به پیش بینی های اجرا شده شرایط برای انباشت و افزایش آلایندگی هوا در شهر اصفهان از پنجشنبه 28 آذر تا خاتمه هفته آینده وجود دارد.

انباشت آلاینده های هوا در اصفهان تا هفته آینده

از سفر با تور ارزان پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، حمیدرضا خورشیدی چهارشنبه 27 آذر اضافه نمود: با توجه به کاهش فعالیت سامانه های جوی، نفوذ توده هوای سرد در سطح زمین، پایداری جو و تشکیل لایه وارونگی دما از فردا تا سرانجام هفته آینده در استان اصفهان وجود دارد .

وی با اشاره به استقرار جوی پایدار بروی استان اصفهان از اواخر هفته جاری اظهار کرد: این شرایط سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در کلان شهر اصفهان و شهرک های صنعتی استان می گردد.

به گفته خورشیدی ضروری است تمهیدات و اقدامات لازم برای کاهش انتشار آلاینده ها انجام گردد.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان بیان نمود: سامانه بارشی تا اواخر روز چهارشنبه در بیشتر مناطق استان با شدت کمتر بر روی استان فعال است و شرایط برای افزایش ابر، مه آلودگی و کاهش دید افقی و بارش برف و باران به ویژه در نیمه شمالی و مناطق شرقی پیش بینی می گردد.

اینفوگرافی | شهر بی نفس

وی ادامه داد: دمای هوا در 24 ساعت آینده در بیشتر مناطق استان چهار تا 6 درجه کاهش خواهد داشت. با توجه به نفوذ هوای سرد از امشب تا صبح آدینه افت محسوس دما در بیشتر مناطق استان پیش بینی می گردد و از فردا به دلیل پایداری جو و ریزش هوای سرد و خشک به تدریج شرایط افزایش غلظت آلاینده های جوی در کلان شهر اصفهان و مناطق صنعتی وجود دارد.

خورشیدی برای کلان شهر اصفهان در روز پنجشنبه (فردا)، هوای نیمه ابری، مه صبحگاهی، به تدریج کاهش ابر و وزش باد و برای روز آدینه، هوای صاف تاکمی ابری و غبار محلی، گاهی وزش باد پیش بینی کرد.

اصفهان در زمره شهرهای آلوده ایران از نظر هواست و این پدیده در فصول سرد و پایداری هوا تشدید می گردد.

پدیده وارونگی دما(اینورژن) در فصل سرما زمانی به وجود می آید که یک توده هوای سرد سطح شهر را می پوشاند و اجازه خروج گازهای سمی یا آلودگی های جوی را نمی دهد، به این ترتیب هوای آلوده در سطح شهر حبس می گردد و تا زمانی که باران نیاید، هوا گرم تر نگردد و یا باد مناسبی نوزد، این آلودگی هم از بین نمی رود.

وقتی اینورژن رخ می دهد که هوای سرد از هوای گرم سنگین تر است و زیر آن قرار می گیرد و تا زمانی که آفتاب همه جا را گرم نکند یا باد نوزد، به همان شکل باقی می ماند؛ در چنین شرایطی تداوم فعالیت صنایع آلاینده و یا سایر منابع در سطح شهر به افزایش آلودگی منجر می گردد و در این شرایط، سالمندان و بچه ها به عنوان آسیب پذیرترین گروه متحمل بیشترین پیامدهای آن می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 618

به "انباشت آلاینده های هوا در اصفهان تا هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انباشت آلاینده های هوا در اصفهان تا هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید