اخبار صنعت

10 ماده غذایی که اگر در یخچال بگذارید، خراب می شوند

شاید با خودتان فکر کنید امن ترین جایی که می توانید از تمام خوراکی ها نگهداری کنید یخچال خانه است در صورتی که با قرار دادن برخی از مواد غذایی در یخچال باعث زودتر خراب شدن آن ها می شوید.

5 مرداد 1400
30 تیر 1400

افزایش احتمال خاموشی در تهران

شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم با صدور اطلاعیه ای بیان کرد: با افزایش بی سابقه مصرف برق، احتمال بروز خاموشی در مرکز افزایش یافته است.

30 تیر 1400

طرح جهادی بهسازی شبکه توزیع برق در 100 روستای استان سمنان اجرا می گردد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: طرح بهارستان در قالب رویکرد جهادی بهسازی شبکه توزیع برق برای 100 روستای استان در سال 1400 اجرا می گردد.

28 تیر 1400

واردات 3 میلیون دز واکسن کرونا توسط بخش خصوصی تا دو هفته دیگر

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه اگر اتفاقی خاصی نیفتد تا دو هفته دیگر اولین مرحله از محموله های واکسن کرونا توسط بخش خصوصی وارد کشور می شود، گفت: سه میلیون دز واکسن کرونا در راه ایران است.

15 تیر 1400

طرز تهیه موهیتو رستورانی گازدار و بدون گاز

موهیتو رستورانی از مخلوط یخ، لیمو ترش، شکر و نعنا درست می گردد. موهیتو بسیار خنک و خوشمزه بوده و مخصوص برطرف عطش و تشنگی در فصل تابستان است.

11 تیر 1400

کنگره امریکا به جنگ فناوری چین رفت

سنای امریکا با تصویب لایحه ای 250 میلیارد دلاری، به جنگ فناوری های چین رفت. چین در واکنش به این مصوبه، گفت مخالف آن است که تبدیل به دشمن خیالی ایالات متحده گردد.

9 تیر 1400

ورمزیار: استقلال نشان داد در آسیا تخصص دارد، قایدی تفاوت ها را رقم زد

مربی پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: نقش مهدی قایدی در صعود استقلال به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمان آسیا خیلی مهم و پررنگ بود.

5 تیر 1400

خروج سیمان از نظام قیمت گذاری

رئیس اداره نظارت بر بازار بورس های کالایی سازمان بورس، آخرین اقدامات برای خروج سیمان از نظام قیمت گذاری و الزام شرکت های سیمانی به پذیرش و عرضه در بورس کالا را تشریح کرد.

25 خرداد 1400

انقلاب در بازار رمزارزها با ظهور GovCoins

خبرنگاران: برای فدرال کوین (FedCoin) و یوروالکترونیکی (e-euro) آماده باشید. این مژده ای است که هفته نامه اکونومیست در شماره جدید خود داده و از ظهور ارزهای دیجیتالی دولتی به مثابه عامل دگرگونی در سیستم اقتصادی و بازار سرمایه یاد نموده و نوشته است:...

18 خرداد 1400

دمنوش ها و نوشیدنی های خنک کننده در ماه مبارک رمضان

دمنوش های گیاهی بسیار بهتر از نوشیدنی های گازدار و قندی مضر هستند و می توان این دمنوش ها را در وعده افطار و سحر، جایگزین چای یا نوشیدنی های گازدار و آبمیوه های مصنوعی کرد.

9 خرداد 1400

خبرنگاران فرماندار ری: استفاده از پساب جایگزین چاه های آب در بخش صنعت شود

شهرری - خبرنگاران - فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: توسعه پایدار منابع از راهکارهای مهم و اساسی برای مدیریت امور آب بوده و بهره مندی از پساب ها یکی از عوامل تحقق این امر است که در این راستا بایستی استفاده از پساب جایگزین چاه های آب جهت مصارف صنعتی در این...

7 خرداد 1400

چشم انداز نفت ایران در انتظار احیای برجام

با آغاز مذاکرات غیرمستقیم برای احیای برجام، منابع غربی ارزیابی می نمایند که نفت ایران ممکن است زودتر از حد انتظار به بازار برگردد. ژورنال نفت و گاز با اشاره به گزارش شرکت تحقیقات نفت کپلر نوشته است: آغاز مذاکرات نشانه مثبتی از اتفاقات آینده است. ممکن...

16 اردیبهشت 1400

نمی توانیم منتظر واکسن داخلی در تابستان باشیم

حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از 4 طرح عظیم پتروشیمی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: اگر جهش ویروس انگلیسی کرونا نبود ما شاهد این پیک نبودیم، اساس مشکل این است که ویروس انگلیسی از عراق وارد خوزستان و از آنجا وارد استان های همجوار...

15 اردیبهشت 1400

خبرنگاران روسیه: توقف عملیات احداث نیروگاه هسته ای بوشهر ناممکن است

مسکو - خبرنگاران - سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه گفت که متوقف کردن عملیات احداث نیروگاه هسته ای بوشهر در ایران ناممکن است.

13 اردیبهشت 1400

فرمولاسیون نانویی برای ارتقا عملکرد روغن های گیاهی ارائه شد خبرنگاران

شرکت سوپریم فارماتک به تازگی نشان داده که با استفاده از فرمولاسیون نانویی، ارزش غذایی نوعی روغن گیاهی را افزایش داده است، روغنی که دارای خواص درمانی است.

11 اردیبهشت 1400

ادعای خلع پرچم دو نفتکش به خاطر حمل نفت ایران

روزنامه گاردین انگلیس گزارش داد که 2 نفتکش با پرچم جزایر کوک زیر نظر نیوزیلند به خاطر حمل نفت تحریم شده ایران خلع پرچم شده و ثبت این کشتی ها در جزایر کوک لغو شده است.

7 اردیبهشت 1400

محدودیت های کرونا نفت را ارزان کرد ، بی تاثیری اختلالات کانال سوئز در قیمت نفت

به گزارش خبرنگاران، دیروز یک کشتی غول پیکر باری در کانال سوئز به گل نشست، کانال سوئز یکی از مهم ترین آبراه های دنیا است که بخش زیادی از نفت مورد احتیاج دنیا از این جهت منتقل می گردد. این اتفاق باعث افزایش قیمتی یک شبه، در بازار نفت شد اما این صعود قیمت...

4 اردیبهشت 1400

خبرنگاران رییس میراث فرهنگی ابرکوه : 52 اثر تاریخی بازسازی و بازسازی شد

یزد - خبرنگاران - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابرکوه گفت: با 6 میلیارد ریال از محل بودجه استان یزد 52 اثر تاریخی این شهرستان در سال 1399 بازسازی و بازسازی شد.

3 اردیبهشت 1400

خبرنگاران سدهای گلستان 103 میلیون متر مکعب آب دارد

گرگان - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت که حجم آب موجود در پشت سدهای این استان تا زمان آخرین محاسبه در بیست اسفند پارسال افزون بر 103 میلیون متر مکعب معادل 42 درصد کل ظرفیت مخازن است.

30 فروردین 1400
تعداد: (259)