اخبار صنعت

سوخت های فسیلی: مزایا و معایب

سوخت های فسیلی نیروی هدایتگر پیشرفت فناوری است. ولی تخلیه منابع سوخت های فسیلی و اثرات فاجعه بار مصرف بیش از حد آن ها بشریت را مجبور نموده است در خصوص استفاده از سوخت های فسیلی به اسم منبع انرژی به فکر تجدید نظر باشد.

26 مهر 1400

کمتر زباله فراوری کنیم!

محیط زیست و نگهداری از آن امروزه در هر کشوری به هر مقدار ای هم که پیشرفت نموده باشد یک امر مهم و توجه به آن عاملی جهت جلوگیری از بحران های زیست محیطی است. بدیهی است که در مقیاس کوچک هر فرد و هر خانواده باید خود را متعهد به نگهداری از محیط زیست و حفظ آن...

18 مهر 1400

گام در پیشگیری از سرطان

مطمئناً شما هم گاهی اوقات گزارشات متناقضی در رسانه ها پیرامون راه هایی برای پیشگیری از سرطان که از دستانمان بر می آید به گوشتان خورده است. ولی یک نکته مسلم است و آن اینکه تغییرات کوچک در شیوه زندگی روزمره تان به شما یاری می نماید که شانس ابتلا به سرطان...

11 مهر 1400

تداوم کاهش قیمت سیمان

تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قیمت سیمان در بازار نسبت به هفته گذشته باز هم کمتر شد، تاکید کرد: استان ها برای کاهش هر چه بیشتر قیمت سیمان به صورت ویژه پای کار بیایند.

3 مهر 1400

کاهش 18.5 درصدی فراوری برنج و تامین احتیاج از محل واردات

تهران (پانا) - شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به کاهش 18.5 درصدی فراوری برنج داخلی به علت خشکسالی و محدودیت واردات برنج در زمان فصل برداشت، تامین بازار با برنج خارجی از محل موجودی ذخایر راهبردی بدون هیچ گونه محدودیتی...

30 شهریور 1400

استاندارد ملی ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد و ﻃﺒﻘﻪﺑﻨﺪی ﺳﻄﻮح ﻓﻮق آب ﮔﺮﯾﺰ تدوین شد

استاندارد ﻓﻨﺎوری ﻧﺎﻧﻮ - ﭘﻮﺷﺶﻫﺎ و ﺳﻄﻮح ﻓﻮق آب ﮔﺮﯾﺰ - ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد و ﻃﺒﻘﻪﺑﻨﺪی ﺑﺮ اﺳﺎس اﻧﺪازهﮔﯿﺮی زاوﯾﻪ ﺗﻤﺎس ﺑﻪ روش ﻗﻄﺮه ﺑﯽ ﭘﺎﯾﻪ - ﻣﺸﺨﺼﻪﯾﺎﺑﯽ و روشﻫﺎی آزﻣﻮن تصویب و آماده انتشار شد.

23 شهریور 1400

زیبا شدن بدون مواد شیمیایی

زندگی امروز / می دانید این روزها حتی موادی که برای خوشبوکردن خودتان یا زیباترکردنپوست تان استفاده می کنید به طبیعت آسیب می رسانند

17 شهریور 1400

عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه ها 49 درصد افزایش یافت

رشد 49 درصدی عرضه گوشت قرمز در تیرماه سال جاری نسبت به سال قبل، در حالی از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده که فعالان صنعت دام مدت هاست نسبت به خشکسالی و کمبود علوفه و در نتیجه اجبار به کشتار دام هایشان هشدار می دهند.

11 شهریور 1400

واحد معدنی تعطیل شده در فسا با تسهیلات حمایتی فعال شد

واحد معدنی سنگ مرمریت سروک ششده شهرستان فسا که به علت کمبود سرمایه در گردش حدود یک سال تعطیل شده بود با دریافت تسهیلات حمایتی فعالیت خود را از سر گرفت.

3 شهریور 1400

شنانی: نمی دانم چرا داور گردان را اخراج کرد، کارمان در ادامه لیگ سخت است

گروه استان ها- بازیکن تیم فوتبال ذوب آهن گفت: کارمان سخت است اما تمام کوشش خود را انجام می دهیم تا از این شرایط خارج شویم چون شرایط فعلی حق ذوب آهن نیست.

21 مرداد 1400

لبنیات گران شد؟

سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی افزایش قیمت محصولات لبنی که مشمول قیمت گذاری دولتی هستند را تکذیب کرد.

15 مرداد 1400

جزایری که شبیه تابلوی نقاشی هستند

مجله نشنال جغرافی مدتی است که در طبیعت در پی نقاشی هایی می گردد که دست هنرمندانه خالق آنها را در جای جای دنیا کشیده است و این بار به سراغ جزایری رفته که به نظر می رسند یک تابلوی نقاشی باشند.

10 مرداد 1400

10 ماده غذایی که اگر در یخچال بگذارید، خراب می شوند

شاید با خودتان فکر کنید امن ترین جایی که می توانید از تمام خوراکی ها نگهداری کنید یخچال خانه است در صورتی که با قرار دادن برخی از مواد غذایی در یخچال باعث زودتر خراب شدن آن ها می شوید.

5 مرداد 1400
30 تیر 1400

افزایش احتمال خاموشی در تهران

شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم با صدور اطلاعیه ای بیان کرد: با افزایش بی سابقه مصرف برق، احتمال بروز خاموشی در مرکز افزایش یافته است.

30 تیر 1400

طرح جهادی بهسازی شبکه توزیع برق در 100 روستای استان سمنان اجرا می گردد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: طرح بهارستان در قالب رویکرد جهادی بهسازی شبکه توزیع برق برای 100 روستای استان در سال 1400 اجرا می گردد.

28 تیر 1400

واردات 3 میلیون دز واکسن کرونا توسط بخش خصوصی تا دو هفته دیگر

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه اگر اتفاقی خاصی نیفتد تا دو هفته دیگر اولین مرحله از محموله های واکسن کرونا توسط بخش خصوصی وارد کشور می شود، گفت: سه میلیون دز واکسن کرونا در راه ایران است.

15 تیر 1400

طرز تهیه موهیتو رستورانی گازدار و بدون گاز

موهیتو رستورانی از مخلوط یخ، لیمو ترش، شکر و نعنا درست می گردد. موهیتو بسیار خنک و خوشمزه بوده و مخصوص برطرف عطش و تشنگی در فصل تابستان است.

11 تیر 1400

کنگره امریکا به جنگ فناوری چین رفت

سنای امریکا با تصویب لایحه ای 250 میلیارد دلاری، به جنگ فناوری های چین رفت. چین در واکنش به این مصوبه، گفت مخالف آن است که تبدیل به دشمن خیالی ایالات متحده گردد.

9 تیر 1400

ورمزیار: استقلال نشان داد در آسیا تخصص دارد، قایدی تفاوت ها را رقم زد

مربی پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: نقش مهدی قایدی در صعود استقلال به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمان آسیا خیلی مهم و پررنگ بود.

5 تیر 1400
تعداد: (271)