تصاویر : حاشیه های نشست اپک

به گزارش مجله تانی بای، بیانیه مشترک وزرای تجارت سازمان همکاری های مالی آسیا - پاسیفیک موسوم به اپک به دلیل منفعت طلبی آمریکا پایان پس از سه روز تاخیر امروز (شنبه) صادر شد.

تصاویر : حاشیه های نشست اپک

به گزارش انتخاب؛ این توافق به دلیل بحث و گفت وگو در خصوص زبان استفاده شده که آمریکا خواهان تغییر آن بود، مجال صدور نیافته بود.

این بیانیه مشترک همچنان بر تجارت باز و آزاد با هدف مقابله با اقتصاد حمایتی و به رسمیت شناختن شرایط سازمان تجارت جهانی تاکید نموده، اما در عین حال بر تجارت منصف و توسعه پایبندی به قوانین توافق شده نیز تاکید دارد.

در این بیانیه اقدامات مشارکتی برای بکارگیری توسط اقتصادهای عضو اَپِک در سال آینده با هدف حفظ همکاری های منطقه ای و تقویت صندلی اَپِک به عنوان نیروی محرکه یکپارچگی و رشد مالی در منطقه آسیا - پاسیفیک مورد تاکید نهاده شد.

از جمله این اقدامات می توان به تعمیق یکپارچه سازی اقتصاد منطقه ای، ارتقاء رشد جامع، مبتکرانه و پایدار، تقویت رقابت پذیری و نوآوری در شرکت های زود بازده مالی متوسط و کوچک، افزایش امنیت غذایی و کشاورزی پایدار در پاسخ به تغییرات جوی و چشم انداز اَپِک تا سال 2020 و پس از آن اشاره نمود.

این بیانیه در ابتدا قرار بود روز چهارشنبه هفته گذشته و پس از دیدار وزرای تجارت و امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری های مالی آسیا - پاسیفیک صادر گردد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در مقایسه با سایر روسای جمهوری این کشور بر سیاست نخست آمریکا تاکید دارد و بیان نموده که او از شغل های ایالات متحده محاظفت می نماید و از کشورهای دیگر نیز خواسته از مزایای آمریکا به نفع خود استفاده نکنند.

وی روز گذشته در سخنانی در دا نانگ ویتنام سیاست های مالی خود را به جمعیت حاضر در این نشست گفت.

بحث و گفت وگوها در خصوص این بیانیه در دا نانگ مشابه با شرایطی بود که پیش تر در نشست گروه 20 اقتصاد بزرگ که ماه ژئیه امسال در هامبورگ آلمان برگزار گردید، دولت ترامپ خواهان انجام تغییر در بعضی از کلمات معمول مورد استفاده شده بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 239

به "تصاویر : حاشیه های نشست اپک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر : حاشیه های نشست اپک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید