خبرنگاران ساخت چهار واحد آموزشی در اهواز شروع شد

به گزارش مجله تانی بای، اهواز-خبرنگاران - عملیات ساخت چهار مدرسه در اهواز با مشارکت خیران ، وزارت امور خارجه ، بنیاد برکت و اداره کل نوسازی مدارس خوزستان امروز شنبه شروع شد.

خبرنگاران ساخت چهار واحد آموزشی در اهواز شروع شد

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک اهواز در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: یکی از این مدارس 12 کلاسه است که با مشارکت وزارت امور خارجه و اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ساخته می گردد.

صادق نیسی گمراوی با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه 40 میلیارد ریال برای ساخت این مدرسه تقبل هزینه نموده است ادامه داد: این مدرسه در منطقه بوستان اهواز ساخته می گردد، این منطقه به دلیل تراکم جمعیت با کمبود فضای آموزشی روبرو است.

نیسی گمراوی با اشاره به شروع ساخت یک واحد آموزشی در منطقه محروم کوی علوی اهواز گفت: این مدرسه 6 کلاسه دخترانه است که با مشارکت بنیاد برکت ساخته می گردد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز ادامه داد: در کوی علوی اهواز با کمبود مدرسه در مقطع متوسطه اول دخترانه روبرو هستیم و دختران دانش آموز اغلب مسافت طولانی را برای حضور در کلاس درس در دیگر مناطق اهواز طی می نمایند.

وی با بیان اینکه مدرسه دیگر در کوی کریشان اهواز ساخته خواهد شد اضافه کرد: به دلیل کمبود مدرسه دخترانه در کوی کریشان اهواز دانش آموزان دختر این منطقه ترک تحصیل می نمایند لذا ساخت یک واحد آموزشی 6 کلاسه دخترانه برای این منطقه طراحی شده است.

نیسی گمراوی ادامه داد: در روستای صفحه یک بخش اسماعیلیه اهواز نیز یک واحد آموزشی سه کلاسه با مشارکت یک فرد نیکوکار و اداره کل نوسازی مدارس استان ساخته می گردد.

وی با بیان اینکه این مدرسه ابتدایی است گفت: روستای اسماعیلیه با روستای مجاور 10 کیلومتر فاصله دارد و به دلیل کمبود مدرسه در این منطقه دانش آموزان باید مسافت طولانی را برای رفتن به مدرسه طی نمایند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز گفت: در یک سال و نیم اخیر 21 مدرسه در ناحیه یک آموزشی اهواز ساخته شده و یا در دست ساخت است با این وجود همچنان با کمبود فضای آموزشی در این منطقه روبرو هستیم و از خیران تقاضا داریم همچنان برای ساخت مدرسه در این ناحیه آموزشی همکاری نمایند.

شهرستان اهواز دارای چهار ناحیه آموزشی است که ناحیه یک آموزشی اهواز به دلیل وجود شهرک های جدید الاحداث و قرار داشتن مناطق کم برخوردار با داشتن بیش از 85 هزار دانش آموز زیر پوشش یکی از پرتراکم ترین نواحی آموزشی اهواز است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1395

به "خبرنگاران ساخت چهار واحد آموزشی در اهواز شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ساخت چهار واحد آموزشی در اهواز شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید