دوربینی که حرکات دست را بدون دیدن انگشتان ردیابی می کند

به گزارش مجله تانی بای، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان یک سیستم آزمایشی ابداع کرده اند که شامل دوربینی است که روی مچ دست بسته می شود و بدون دیدن انگشتان، حرکات و موقعیت دست را ردیابی می کند.

دوربینی که حرکات دست را بدون دیدن انگشتان ردیابی می کند

محققان انستیتو فناوری توکیو با همکاری همتایانشان در دانشگاه کارنگی ملون، دانشگاه سنت اندروز و دانشگاه نیوساوث ولز این سیستم را طراحی کرده اند.

سیستم مذکور شامل یک دوربین فیلمبرداری کوچک است که به رایانه متصل می شود و روی مچ کاربر قرار می گیرد. دوربین به سمت جلو قرار می گیرد و در حقیقت پشت دست در میدان دید دوربین واقع شده است اما انگشتان دیده نمی شوند.

در مرحله بعد یک شبکه عصبی به نام دورسال نت(DorsalNet)ویدئوی فیلمبرداری شده را تحلیل می کند و با بررسی تغییرات نامحسوس حالت کلی پشت دست را با حرکات انگشتان مرتبط می کند. به این ترتیب سیستم می تواند شرایط دست را در حالت سه بعدی شناسایی کند.

تا به امروز این فناوری توانسته با دقت 75 درصد 11 حرکت دست را شناسایی کند. همراه با ارتقای این سیستم دقت آن نیز بالاتر می رود.

این ارتقا شامل استفاده از دوربین هایی با حساسیت بالاتر و غیره است. در نهایت می توان این سیستم را به دستگاه هایی مانند ساعت های هوشمند به کار برد تا در مواردی مانند کنترل رایانه با یک دست یا ردیابی حرکات دست کاربر در محیط واقعیت مجازی استفاده شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1239

به "دوربینی که حرکات دست را بدون دیدن انگشتان ردیابی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربینی که حرکات دست را بدون دیدن انگشتان ردیابی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید