تور ارزان کانادا: رشته موسیقی، دانشگاه های موسیقی ، خبر کانادا

به گزارش مجله تانی بای، ما قصد داریم تا در این مطلب از وبلاگ خبرنگاران به تحصیل موسیقی در دانشگاه های کانادا به صورت اختصاصی بپردازیم و شما را با شرایط مورد احتیاج برای پذیرش رشته موسیقی در کانادا و بعلاوه با برترین دانشگاه های موسیقی کانادا آشنا کنیم، پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

تور ارزان کانادا: رشته موسیقی، دانشگاه های موسیقی ، خبر کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

از آنجایی که تحصیل موسیقی به یکی از انتخاب های متقاضیان تحصیل در کانادا تبدیل شده است، بسیاری از دانشگاه های سطح بالای کانادا نیز این رشته تحصیلی را در برنامه های آموزشی خود قرار داده اند. بعلاوه از دیگر سو ایرانی های بسیاری نیز برای تحصیل در این رشته به کشور کانادا مهاجرت می نمایند تا از دانشگاه های باکیفیت در زمینه رشته موسیقی استفاده نمایند.

تحصیل موسیقی همیشه یکی از گزینه های محبوب برای آموزش های دانشگاهی بوده است که در بعضی از کشورها همانند ایران با محدودیت هایی روبرو بوده است. از این رو افراد بسیاری که علاقه مند به تحصیل در زمینه موسیقی هستند به کشور کانادا مهاجرت می نمایند تا از امکانات آموزشی این کشور در جهت ارتقای سطح موسیقی خود بهره مند شوند.

رشته موسیقی در کانادا

رشته موسیقی همانند بسیاری از رشته های تحصیلی یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت تحصیلی بسیاری از ایرانی ها است که گاها برای تحصیل موسیقی که در گروه رشته هنری می باشد، در ایران با محدودیت هایی روبرو هستند. از طرف دیگر دانشگاه های بسیاری در کانادا هستند که تحصیل موسیقی را ارائه می دهند و علاقه مندان این حوزه به راحتی می توانند برای تحصیل در رشته موسیقی در کشور کانادا از هر دانشگاهی که بخواهند پذیرش تحصیلی بگیرند.

رشته موسیقی در دانشگاه های کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف همانند: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد و دانشجویان می توانند از ابتدا دوره تحصیلات دانشگاهی خود را در این رشته تحصیلی شروع نمایند و تا مقاطع بالاتر آن را ادامه دهند و در آینده از آن استفاده نمایند.

موسیقی در کانادا یک رشته بسیار گسترده و چند وجهی است که شامل چندین جنبه عملی و جنبه های نظری با تخصص های مختلف است. جنبه های عملی این رشته تحصیلی در کانادا عبارت اند از: آواز، رهبری و آهنگ سازی موسیقی. بعلاوه بعضی رشته های مرتبط با تحصیل موسیقی نیز در دانشگاه های کانادا ارائه می شوند که به عنوان تخصص در رشته موسیقی معرفی می شوند که عبارت اند از: آموزش موسیقی، تحقیقات تاریخی موسیقی، فناوری موسیقی، بازاریابی موسیقی و غیره.

رشته موسیقی در کانادا در دوره کارشناسی به آشنایی کامل دانشجو با تاریخچه موسیقی، تئوری های موسیقی، آشنایی با انواع سازهای مختلف، آواز و اجراهای گروهی اختصاص پیدا می نماید و به طور کلی دانشجو در این مقطع تحصیلی اطلاعات بسیاری از این حوزه هنری کسب می نماید.

اما در دوره های تحصیلات تکمیلی موسیقی در دانشگاه های کانادا، بیشتر دروس به صورت عملی اجرا می شوند و دانشجویان باید در سمینارها شرکت نمایند و بعلاوه تحقیقات عملی انجام دهند. از طرف دیگر دانشجویان باید یک زمینه تخصصی را در طول این دوره برای خود انتخاب نمایند و به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت نمایند.

مزیت تحصیل در رشته موسیقی در کانادا چیست؟

دانشگاه های کشور کانادا به دلایل بسیاری در ارائه رشته موسیقی به علاقه مندان این حوزه هنری از یکدیگر پیشی گرفته اند و در بیشتر دانشگاه های کانادا تحصیل موسیقی برای دانشجویان هنر ارائه می گردد.

یکی از مهمترین عواملی که سبب شده است تا دانشگاه های کانادا رشته موسیقی را ارائه نمایند این است که طبق آمار شورای کانادا از سال 2019، مشاغل مربوط به موسیقی و نوازندگی و خوانندگی مورد استقبال بیشتری نسبت به سایر مشاغل هنری قرار گرفته اند.

طبق گزارش اعلام شده 22 درصد کل هنرمندان کشور کانادا را نوازندگان و خوانندگان تشکیل می دهند که در زمینه موسیقی در دانشگاه های این کشور تحصیل نموده اند و از همین رو انتظار می رود که تعداد بیشتری از جوانان وارد این حوزه آموزشی شوند و پس از دوران تحصیل خود وارد بازار کار رشته موسیقی در کانادا شوند.

فارغ التحصیلان موسیقی در کشور کانادا می توانند وارد مشاغلی همانند: موسیقی درمانی، معلم موسیقی، تکنسین های موسیقی و نوازندگان حرفه ای شوند و در آن هافعالیت نمایند. به طور مثال میانه حقوق یک نوازنده در کانادا سالانه در حدود 40 هزار دلار کانادا است.

برترین دانشگاه های موسیقی کانادا

بسیاری از دانشگاه های کشور کانادا به علت تقاضای بالای تحصیل موسیقی، رشته موسیقی را در میان رشته های تحصیلی خود قرار داده اند و در این رشته تحصیلی داشنجو پذیرش می نمایند. اما بعضی از دانشگاه های کانادا هستند که در زمینه موسیقی سرآمد هستند.

همان طور که پیشتر در مطلبی از خبرنگاران برترین دانشگاه های موسیقی جهان را به شما معرفی کردیم، سعی نموده ایم تا در این مطلب برترین دانشگاه های موسیقی کانادا را به شما معرفی کنیم تا با دیدی باز بتوانید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید پس همراه ما باشید:

دانشگاه تورنتو که معمولا در صدر فهرست برترین دانشگاه های کشور کانادا واقع شده است در زمینه تحصیل موسیقی نیز برترین دانشکده موسیقی را دارد و این رشته تحصیلی را در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکترا برای علاقه مندان ارائه می نماید. رشته های مختلف دانشکده موسیقی دانشگاه تورنتو عبارت اند از: تاریخ موسیقی، اپرا، جاز، اجرا، آموزش و آهنگسازی.

دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه دوم را در حوزه تحصیل موسیقی در میان دانشگاه های کانادا را از آن خود نموده است و هواداران بسیاری برای تحصیل نیز دارد. این دانشگاه رشته موسیقی را در دوره های کوتاه مدت گواهی نامه محور تا مقطع دکترا برای علاقه مندان خود ارائه می نماید.

دانشگاه مک گیل یک مدرسه تخصصی تحصیل موسیقی به نام Schulich دارد که برگرفته از نام سیمور شولیچ است و در زمینه موسیقی بسیار عالی عمل نموده است و افراد بسیاری خواستار تحصیل در این مدرسه موسیقی هستند.

دانشگاه مک مستر رشته موسیقی را به صورت کاملا عملی به دانشجویان خود یاد می دهد و در بسیاری از مواقع کنسرت های دانشجویی را در محل دانشگاه برگزار می نمایند تا دانشجویان اجرا را تجربه نمایند. دانشگاه مک مستر در رشته موسیقی بیشتر در زمنیه تک خوانی و یا خوانندگی جمعی به صورت تخصصی عمل می نماید.

دانشگاه آلبرتا به عنوان پنجمین دانشگاه مشهور در زمینه تحصیل موسیقی در کانادا شناخته شده است که رشته موسیقی را در مقطع کارشناسی برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می نماید.

دانشگاه وسترن در همه مقاطع تحصیلی رشته موسیقی را به دانشجویان خود ارائه می نماید و یکی از دانشگاه های دولتی کانادا است که رتبه بسیار بالایی در زمینه موسیقی در میان دیگر دانشگاه های کانادا به دست آورده است.

دانشگاه واترلو برای تحصیل موسیقی کالج کنراد گربل را تاسیس نموده است و آموزش بیش از 20 ساز و بعلاوه آموزش آواز را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

دانشگاه اتاوا یک دانشگاه دو زبانه است که رشته موسیقی را به صورت بسیار باکیفیت به علاقه مندان ارائه می نماید و مدرسه موسیقی اتاوا یکی از پیشگامان اصلی موسیقی در کشور کانادا است که این رشته تحصیلی را در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان خود ارائه می نماید.

دانشگاه کلگری در رشته موسیقی سابقه بی نظیر و طولانی مدت دارد و طیف گسترده و ابتکاری و میان رشته ای در زمینه موسیقی ارائه می نماید که با تأکید بر خلق، اجرا و مطالعه آثار هنری نو، میزبان دانشجویانی است که می خواهند در آینده به هنرمندانی دقیق، پیشرفته و خلاق تبدیل شوند.

دانشگاه دالهوزی دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی را راه اندازی نموده است و طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی موسیقی را برای دانشجویانی که می خواهند در مطالعات موسیقی تخصص بگیرند ارائه می نماید.

شرایط پذیرش رشته موسیقی در کانادا

برای داشتن یکی از مدارک معتبر در زمینه موسیقی از برترین دانشگاه های کانادا شرایط و مدارکی مورد احتیاج است که متقاضیان پیش از اقدام برای گرفتن نامه پذیرش باید از آن اطلاع و آگاهی داشته باشند و این شرایط را کسب نمایند تا در این زمینه پیروز شوند.

معمولا شرایط مربوط به گرفتن پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا ثابت است ولی بعضی از رشته های خاص همانند رشته موسیقی پیش احتیاجهای مخصوص به خود همانند: داشتن تجربه موسیقیایی، ارائه رزومه و ... است. اما به طور کلی برای اطلاع از شرایط کلی مربوط به گرفتن پذیرش، متقاضی با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر به راحتی می تواند از شرایط مورد احتیاج اطلاع کسب کند.

مدارکی همانند: رونوشت تمامی نمرات دوره های تحصیلی پیشین، توصیه نامه، مدرک تحصیلی دوره پیشین، رزومه، انگیزه نامه، مدارک هویتی، ترجمه رسمی کلیه مدارک به زبان انگلیسی یا فرانسوی و تسلط به یکی از زبان های فرانسوی و انگلیسی با داشتن یکی از مدارک معتبر و قابل قبول جهانی برای گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا مورد احتیاج است.

البته گفتنی است بدانید که شرایط پذیرش هر دانشگاه با دیگری کاملا فرق دارد و متقاضیان باید در ابتدا دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب نمایند و سپس به وسیله موسسه مهاجرتی خبرنگاران و با همراهی مشاوران باتجربه این موسسه اعزام دانشجو، مدارک مورد احتیاج آن دانشگاه را آنالیز کند و به دانشگاه ارسال کند.

هزینه تحصیل در رشته موسیقی در کانادا

درخصوص هزینه های تحصیل موسیقی در دانشگاه های کشور کانادا باید گفت که اندازه شهریه سالیانه دانشجویان در دانشگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند و دانشجو اندازه های متفاوتی از شهریه را باید پرداخت کند. اما به طور میانگین باید گفت که شهریه بیشتر دانشگاه های کانادا برای تحصیل موسیقی بین 20 تا 30 هزار دلار کانادا در سال است.

البته بعضی از دانشگاه های در کانادا هستند که مبلغ شهریه آن ها گاها کمتر از 20 هزار دلار در سال و یا بیشتر از 30 هزار دلار در سال است. بعلاوه شهریه دوره های کارشناسی ارشد و دکترا نیز با مقطع کارشناسی کاملا فرق دارد. پس قبل از اقدامات اولیه بهتر است از مبالغ شهریه دانشگاه انتخابی خود اطلاع کسب کنید.

به طور مثال شهریه سالیانه تحصیل موسیقی در دانشگاه تورنتو درحدود 46 هزار دلار است که در مقایسه با شهریه سالیانه دانشگاه وسترن که رشته موسیقی را ارائه می نماید و درحدود 17 هزار دلار کانادا است، کاملا متفاوت و بسیار بیشتر است. بعلاوه شهریه دانشگاه کلگری در رشته موسیقی درحدود 26 هزار دلار در سال است.

اگر تحصیل موسیقی در دانشگاه های کانادا را به عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب نموده اید، بهتر است هرچه سریع تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی خود را رزرو کنید تا با همراهی کارشناسان باتجربه خبرنگاران شرایط خود را آنالیز کنید و از برترین دانشگاه موسیقی کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید.

منبع: لتس گو یونی
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1855

به "تور ارزان کانادا: رشته موسیقی، دانشگاه های موسیقی ، خبر کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان کانادا: رشته موسیقی، دانشگاه های موسیقی ، خبر کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید