دپوی 5500تُن زباله درکارخانه کمپوست رودسر، استفاده از ظرفیت سمن ها

به گزارش مجله تانی بای، علی وارسته بعدازظهر پنج شنبه در جلسه کمیته پسماند در دفتر فرماندار شهرستان رودسر برگزار گردید، اظهار کرد: باید پذیرفت که در بحث مدیریت پسماند نیازمند کوشش مضاعف از سوی همه دستگاه ها هستیم.

دپوی 5500تُن زباله درکارخانه کمپوست رودسر، استفاده از ظرفیت سمن ها

وی با بیان اینکه حل معضل پسماند مهم ترین اولویت شهرستان رودسر است، اضافه نمود: ضروری ترین و مهم ترین دغدغه های زیست محیطی در گیلان بحث مدیریت پسماند و زباله است که در حال حاضر از وضعیت مناسبی برخوردار نیست.

عزم جدی و همگانی برای برطرف معضل زباله

سرپرست فرمانداری رودسر در ادامه با اشاره به اینکه امروز موضوع زباله و پسماند از دغدغه های مهم کشور به ویژه استان های شمالی است، گفت: چرخه طبیعت با ورود شیرابه ها و پسماندها به خطر افتاده است.

وی با تأکید براینکه برطرف مشکل زباله نیازمند عزم جدی و همگانی است، گفت: دستگاه های مرتبط باید با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت سمن ها و گروه های مردم نهاد نسبت به برگزاری دوره های آموزشی در زمینه تفکیک زباله از مبدا در روستاها باید اقدام نمایند.

وارسته در ادامه با بیان اینکه در گذشته در حوزه روستایی در زمینه زباله با معضل روبه رو نبودیم این درحالی است که امروز در سطح روستاها نیز معضل زباله وجود دارد، توضیح داد: امروز نیز خود روستاییان باید در مدیریت پسماند و زباله و دفن بهداشتی آن و تبدیل به کود اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه دهیاران باید در این زمینه برنامه ریزی و فرهنگ سازی را در بین روستاییان انجام دهند، اضافه نمود: باید با برگزاری دوره های آموزشی در سطح روستاها با حضور سمن ها و سازمان های دوستدار محیط زیست به معضل زباله سامان دهند.

مشخص شدن تکلیف پیمانکار کارخانه کمپوست رودسر تا هفته آینده

در ادامه این جلسه سرپرست شهرداری رودسر رسیدگی به وضعیت پیمانکار کارخانه کمپوست را یکی از اولویت های شهرداری دانست، اظهار کرد: الحاق زمین های اطراف کارخانه نیز موضوعی است که در حال پیگیری و آنالیز هستیم.

سیدمهدی حسینی با بیان اینکه محل دفن ریجکت در جوار کارخانه کمپوست است، ادامه داد: کوشش می کنیم که بیش از 7 هزار متر زمین اطراف کارخانه کمپوست را جهت دفن ریجکت کارخانه خریداری و تملک کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه در حال حاضر 5 هزار و 500 تُن زباله دپو گردیده در محوطه این کارخانه وجود دارد، اضافه نمود: سه هزار و 500 تُن زباله آن مربوط به شهرداری رودسر است.

وی با تأکید براینکه در کوشش هستیم محل مناسبی برای دفن زباله ها فراهم کنیم، گفت: هفته آینده درباره پیمانکار کارخانه کمپوست مشخص تکلیف می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 4

به "دپوی 5500تُن زباله درکارخانه کمپوست رودسر، استفاده از ظرفیت سمن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دپوی 5500تُن زباله درکارخانه کمپوست رودسر، استفاده از ظرفیت سمن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید