سه گانه در انتظار کسب سهمیه بازی های آسیایی

به گزارش مجله تانی بای، رئیس فدراسیون ترای اتلون گفت: منتظر حمایت کمیته ملی المپیک برای معین ظرفیت ورزشکاران برای بازیهای آسیایی هستیم. رایزنی ها شده و البته از قبل هم گفته بودیم که هدف گذاری ما چهار ساله است و می خواهیم در بازیهای آسیایی به آن نقطه برسیم.

سه گانه در انتظار کسب سهمیه بازی های آسیایی

مهدی گودرزی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به خاتمه سال میلادی، در مورد لزوم جمع بندی عملکرد ورزشکاران در رویدادهای بین المللی در سال 2021 و حضور در رویدادهای پیش رو، اظهار کرد: یکی از ورزشکاران خوب ما سه روز قبل از مسابقات قهرمانی قاره به علت التهاب آپاندیس رویداد را از دست داد. او چند ماه برای این مسابقه زحمت کشیده و آماده سازی حرفه ای را پشت سر گذاشته بود که می خواهیم در رویدادهای آینده وی را محک بزنیم. علاوه بر او برای ما مهم است که ظرفیت دو یا سه ورزشکار را که در مسابقات آسیایی مقام های ششم، دهم و یازدهم را کسب کرده اند، آنالیز کنیم. اکنون مسابقات بحرین را پیش رو داریم اما به جهت گرفتن ویزا و روابط بین الملل با بحرین مشکلاتی وجود دارد. بنابراین برای ما سخت است که با قطعیت بگوییم که می توانیم ورزشکاران را در آن مسابقه محک بزنیم. البته باید در خاتمه سال 2021 ارزیابی از ورزشکاران داشته باشیم تا برنامه جدیدی برای آماده سازی حداکثری ورزشکاران برای مسابقات آینده قهرمانی آسیا بویژه بازیهای آسیایی داشته باشیم.

رئیس فدراسیون ترای اتلون در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اعزام کیفی ورزشکاران به بازی های آسیایی آیا ترای اتلون هم در این رقابت ها نماینده خواهد داشت گفت: منتظر حمایت کمیته ملی المپیک برای معین ظرفیت ورزشکاران برای بازی های آسیایی هستیم. رایزنی ها شده و البته از قبل هم گفته بودیم که هدف گذاری ما چهار ساله است و قرار است در بازیهای آسیایی به آن نقطه برسیم. البته با توجه به شرایط خاصی که حاکم است و با توجه به تغییر و تحولاتی که در سطح کمیته ملی المپیک پیش رو داریم، برنامه سال آینده به طور معین ابلاغ نشده که این شرایط مقداری در فضای آماده سازی اثر خواهد گذاشت. ما جلسه ای را با ستاد بازیهای آسیایی درخواست کرده ایم تا با دعوت از کادر فنی بتوانیم فعالیت های پیش رو را با مبنای بازیهای آسیایی سال آینده طراحی کنیم.

وی اضافه کرد: ما در مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان ششم شدیم و این در شرایطی بود که فاصله ورزشکار ما با نفر سوم دوره قبل بازیهای آسیایی فقط یک دقیقه بود و در بخش شنا تنها بیست ثانیه با ورزشکاران ژاپنی فاصله داشت. اگر جهت تعالی را در این ورزش ببینیم معین است که یک فضای عملی و اصولی آماده سازی برای ورزشکاران ما فراهم بوده است. البته من هم این قول را داده بودم که اگر از چند ماه قبل یعنی درست از زمانی که از مسابقات قهرمانی آسیا برگشتیم، معین تکلیف می شدیم با یک برنامه ریزی 10 یا 11 ماهه، کسب مدال خواهیم داشت، اما دو ماه گذشته و هنوز هم شرایط معین نیست و برای ما هم هر چقدر جلوتر می رویم رقابت با سایر ورزشکاران مدعی سخت تر می گردد. رقابت در سطح بین المللی احتیاج به ثبات و برنامه ریزی اصولی دارد. بستر فراهم است و توقع می رود برای رشته ما که این سطح از توسعه یافتگی را تجربه کرده شرایط حضور در بازیهای آسیایی فراهم گردد. این توسعه یافتگی از حیث کسب مدال نبوده بلکه ترای اتلون جهانی فاکتورهای زیادی را آنالیز کرده تا این جایگاه را به ترای اتلون ایران اعطا کند. انتظار داریم این موضوع به وسیله مسئولان ایران هم دیده گردد و اگر نگاه کیفی هم دارند بدانند این رشته با یک ریتم کیفی پیش می رود و قطعا خروجی آن کسب مدال خواهد بود.

گودرزی در مورد عقد تفاهم نامه همکاری با کشور قطر اظهار کرد: فدراسیون ایران در ارزیابی عملکرد در مجمع جهانی امسال در سطح چهارم توسعه یافتگی نهاده شد. در جهان تنها 24 کشور به این سطح و در آسیا هم ژاپن، چین، چین تایپه و ایران به این سطح رسیده اند. این مقبولیت و جایگاه سبب شد که کشورهای اطراف تمایل به همکاری با ما داشته باشند تا از این فضا برخوردار شوند. در این جهت کشور قطر با توجه به ظرفیت هایی که در ورزش ایجاد کرده است برای ما هم از حیث ارائه رویدادهای مشترک در تقویم جهانی و برگزاری کمپ و حتی لیگ مشترک بسیار مجذوب نماینده و پر کشش بود. با توجه به تمایلی هم که خود آن کشور داشت در حین مسابقات بین المللی توانستیم تفاهم نامه ای را امضا کنیم که در ادامه شاهد برنامه های مشترکی با این کشور خواهیم بود. در گام اول شاهد حضور مسئولان فدراسیون ترای اتلون قطر در ایران هستیم تا از ظرفیت های حوزه ترای اتلون و دوچرخه سواری بازدید نمایند. در قطر رشته ترای اتلون و دوچرخه سواری به صورت مشترک اداره می گردد.

وی در مورد اتمام همکاری با مربی پرتغالی گفت: این مربی پرتغالی جزو مربیان طراز اول جهان بود و مدال المپیک را در کارنامه دارد. قرارداد این مربی با فدراسیون دو ساله (از مرداد 97 تا 99) بود. هیئت رئیسه ما زمان زیادی را صرف کرد تا بتواند برای قرارداد 2 ساله سطح نوسانات ارزی را آنالیز کند و شرایطی را در نظر بگیرد که در توان فدراسیون باشد. ما در نهایت با توجه به نوسانات ارزی نتوانستیم این سطح از ثبات را تشخیص بدهیم چرا که قرارداد این مربی در سال اول 5500 دلار بسته شده بود و زمانی هم که با دلار 20 تومان پرداخت می کردیم 400 درصد افزایش قیمت داشت.

رئیس فدراسیون ترای اتلون گفت: بنابراین یکی از دلایلی که قرارداد این مربی پرتغالی را تمدید نکردیم همین بود. البته ما به سبب شرایط کرونا 6 ماه از او رایگان خدمات گرفتیم. بعد از آن هم که بحث گزینش المپیک و مسابقات قهرمانی آسیا قرقیزستان بود با توافق هیئت رئیسه به این نتیجه رسیدیم که قراردادش را به مدت 6 ماه تمدید کنیم. این ها در شرایطی بود که کرونا شایع بود و همه استخرها تعطیل بودند و کوشش ما هم برای بازگشایی آنها بی فایده بود. این مربی انتظار قرارداد دو ساله داشت اما با توجه به این شرایط تمدید قرارداد دو ساله برای مدیر در این شرایط مالی کار سختی است. اکنون این مربی هم از ما هدف می خواهد اما ما هم منتظر قطعیت حضور در بازی های آسیایی هستیم و تا زمانی که رویداد مهمی نداشته باشیم نمی توانیم هدفی برای مربی معین کنیم. اکنون دغدغه مربی خارجی نداریم. با عملکردی که از ما دیده اند خیلی از مربیان خوب پیشنهاد همکاری با ما را می دهند، اما ما اصل را بر این گذاشته ایم که ببینیم هدف ما در سال آینده چیست.

وی در خاتمه گفت: ما توقع داریم که دوستان رشته ترای اتلون را درک نمایند و این حق را سریع تر به این رشته بدهند. ضمن اینکه ظرفیت رشته ما در بازی های آسیایی سه یا چهار نفر خواهد بود که در میان کاروان تعداد زیادی نیست. ما در حال حاضر دو رشته المپیکی داریم. رشته ها و شاخه های ما در مسابقات مهم حضور دارند که باید جدا از ظرفیت به این رشته نگاه گردد. ما مدیریت مدرن پنتاتلون را نیز گرفته ایم و در حال حاضر دو رشته المپیکی داریم. ما بستر این رشته را فراهم خواهیم کرد و انتظار داریم که با دید متفاوت تری به ما نگاه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1889

به "سه گانه در انتظار کسب سهمیه بازی های آسیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه گانه در انتظار کسب سهمیه بازی های آسیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید