شاهکارهایی از ترکیب فناوری و معماری

به گزارش مجله تانی بای، اگر به معماری علاقه مند باشید و البته خبرهای حوزه فناوری را هم دنبال می کنید یک غافلگیری فوق العاده برایتان داریم چرا که قرار است با قدرتمندترین تیم طراحی مبتنی بر فناوری دنیا آشنا شوید:

شاهکارهایی از ترکیب فناوری و معماری

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تیم معماری AI SpaceFactory یک گروه 5 نفره از مهندسان و کارشناسان فناوری است که آسمان خراش هایی بی نظیر طراحی می نمایند. آسمان خراش های آنان ترکیبی از هنر معماری و جادوی فناوری است.

این آسمانخراش ها نسل بعدی ادغام طراحی با تکنولوژی در ساختمان های هوشمند است. این پروژه ها، شامل بیست تا پنجاه طرحند که اکنون در مراحل مختلف ساخت و ساز قرار دارند. تیم AI SpaceFactory ساختمان های خود را به عنوان ماشین های زنده توصیف می نماید؛ سیستم های فیزیکی، دیجیتال و بیولوژیکی که با یکدیگر همکاری می نمایند تا تجارب واقعی رویاها را در دنیا افزایش دهند.

دیوید مالت فارغ التحصیل دانشگاه ام آی ت سرپرست این تیم است و فارغ از 4 عضو اصلی دیگر تا کنون بیش از 40 معمار و تکنولوژیست را در سراسر استودیوهای خود در نیویورک، شانگهای و بارسلونا استخدام نموده است.

یکی از تکنولوژی های مهیج ساختمانی این تیم ترکیب اینترنت با ساختمان ها به وسیله میکرو پردازنده هایی است که در سطوح و نمای ساختمان ها قرار می گیرند. با استفاده از قدرت این دستگاه ها هر نوع تغییری در محیط اطراف ساختمان برای اعضای داخل ساختمان قابل لمس است، حتی عبور یک ابر بهاری و سبک.

AI SpaceFactory علاوه بر پروژه های زمینی خود، به مرحله اولیه طراحی برنده جایزه خود برای ناسا پیشرفت نموده است و در حال حاضر خود پلت فرم چاپ 3D خود را توسعه می دهند.

در ادامه بعضی از طرح های این تیم را میبینیم:

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 2141

به "شاهکارهایی از ترکیب فناوری و معماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکارهایی از ترکیب فناوری و معماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید