شورای انتقالی در یمن، سقطری را تحت کنترل درآورد

به گزارش مجله تانی بای، عضو هیئت رئیسه شورای انتقالی جنوب در یمن گفت که نیروهای این شورا آخرین اردوگاه نیروهای دولت مستعفی یمن را در شهر حدیبو تحت کنترل درآوردند.

شورای انتقالی در یمن، سقطری را تحت کنترل درآورد

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تانی بای، به گزارش وبگاه خبری شبکه روسیا الیوم، سالم ثابت العولقی عضو هیئت رئیسه المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب- تحت حمایت امارات) در توئیتی اعلام نموده که نیروهای شورای انتقالی آخرین موضع نظامی دولت مستعفی یمن (تحت حمایت سعودی) در شهر حدیبو مرکز استان سقطری را تحت کنترل درآوردند.

در توئیت یادشده آمده است که نیروهای شورای انتقالی اردوگاه نیروهای ویژه را تحت کنترل درآوردند و تمام تجهیزات موجود در آن را مصادره کردند. در ادامه توئیت آمده است: نیروهای جنوب، عفو عمومی و شروع خودمختاری استان سقطری را اعلام کردند.

از سویی دیگر، خبرنگار روسیا الیوم نیز در ارتباط با درگیری های شب گذشته نیروهای دولت مستعفی با شورای انتقالی در استان ابین (جنوب یمن) گزارش داد، نوعی فضای آرام پس از درگیری ها در منطقه حکم فرما شده است که به مثابه آتش زیر خاکستر است.

پیشتر، وبگاه خبری شبکه الجزیره، به نقل از منبعی دولتی گزارش داده بود که نیروهای شورای انتقالی، پس از عقب نشینی عناصر عربستان سعودی، منطقه حدیبو در یمن را به محاصره خود درآورند و آماده حمله به آن هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 920

به "شورای انتقالی در یمن، سقطری را تحت کنترل درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای انتقالی در یمن، سقطری را تحت کنترل درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید