غار دست ساز لوون جذاب ترین غار ارمنستان

به گزارش مجله تانی بای، غار لوون

غار دست ساز لوون در کشور ارمنستان را می توان به عنوان یکی از جذاب ترین آثار به جا مانده از بشر دانست که توسط دست انسان و با استفاده از وسایل بسیار ساده ساخته شده است. این غار در روستای آرینج کشور ارمنستان واقع شده است . در این مطلب به آنالیز بیشتر این غار خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که چه نکاتی این غار را به یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار در کشور ارمنستان تبدیل نموده است. در صورتی که به دنبال یک جاذبه دست ساز مربوط به دوران معاصر هستید، این مطلب را از دست ندهید! در این مطلب سفری مجازی به دل غار دست ساز آقای لوون آراکلیان خواهیم داشت و شما را بیشتر با این غار آشنا خواهیم نمود. همچنین بهترین روش دسترسی به این غار را آنالیز خواهیم کرد و شما را با شرایط حفر این غار و دلیل حفر آن آشنا خواهیم نمود. در نهایت بهترین روش سفر به ارمنستان برای بازدید از غار لوون را به شما خواهیم گفت.

غار دست ساز لوون جذاب ترین غار ارمنستان

این غار در واقع یکی از غارهای ساخته شده با استفاده از دست انسان است که در زیرزمین خانه آقای آراکلیان کنده و ساخته شده است که اتفاقا محبوبیت بسیار زیادی در میان گردشگران بین المللی دارد. این غار بنا به درخواست همسر آقای لوون احداث شد که می خواست محلی مناسب برای نگهداری از سیب زمینی ها و سایر مواد خوراکی داشته باشد. جالب است بدانید که در تمام طول سال، دمای این غار بیشتر از 10 درجه سانتی گراد نمی گردد و محلی بسیار مناسب برای نگهداری از وسایل خوراکی به شمار می رود ولی دیگر برای این کار مورد استفاده نیست چرا که تبدیل به موزه ای فاخر شده است که اراده یک انسان را نشان می دهد. این غار در طول 23 سال حفر شده است و آقای لوون برای ساخت این غار از هیچ دستگاه حفاری مدرنی استفاده نکرده است. در واقع این غار دست رنج 23 ساله این پیرمرد می باشد که در سال 2008 از جهان رفت و امروزه بسیاری از مردم از سراسر جهان برای بازدید از این غار راهی کشور ارمنستان می شوند.

فضای داخلی غار

همانطور که گفته شد، غار دست ساز آقای لوون در زیرزمین خانه وی قرار گرفته است و درون آن نیز بسیار زیبا و باشکوه می باشد. غار لوون شبکه ای سلولی است و قسمت های مختلف بسیار زیادی دارد. در خصوص نوع معماری و آثار درون آن در ادامه صحبت خواهیم کرد ولی بهتر است بدانید که درون این غار بر اساس اصول معماری تراشیده شده است و نوع سنگ های آن از سنگ های سخت آتشفشانی می باشد. در صورتی که می خواهید درون این غار وارد شوید، باید از پله های تراشیده شده توسط آقای لوون بهره ببرید که زاویه ای کامل دارد و مانند سنگ تراشه ای بسیار مهندسی شده ساخته شده است. بسیاری از مردم عکس های غار لوون را درون شبکه های مجازی منتشر می نمایند و اطلاعاتی در خصوص آن می دهند ولی مهمترین اصلی که در خصوص این غار وجود دارد، ساخت آن بر اساس پارامترهای مهندسی به صورت یک نفر بوده است و می تواند آثاری بسیار جذاب برای بازدیدنمایندگان باشد. حتما برای شما جالب خواهد بود که از این غار که امروزه به یک موزه تبدیل شده است دیدن نمایید.

جذابیت های غار لوون

غار دست ساز لوون دارای جذابیت های بسیار زیادی است که از مهمترین آنها می توان به حکاکی های صورت گرفته بر روی دیوارهای آن اشاره کرد. بر روی دیوارهای این غار بسیاری از آثار، حکاکی شده اند که زیبایی آن را دو چندان می نمایند. شما می توانید درون غار لوون، به تماشای آنها بپردازید. جالب است بدانید که تمامی این حکاکی ها با استفاده از قلم و چکش انجام داده شده اند و هیچ وسیله امروزی برای ساخت آثار هنری درون این غار 20 متری استفاده نشده است. صلیب های بسیار زیادی حکاکی شده اند که جذابیت این بنا را تا چندین برابر افزایش داده اند. همچنین برای ورود به بعضی از قسمت های غار درب هایی تعبیه شده اند که در کنار ستون های کنده شده برای استحکام بیشتر غار، از سبک معماری رومانسک در ساخت آنها استفاده شده است. در کل می توان گفت که تمامی ویژگی های این غار می تواند برای جذب شما گزینه ای بسیار مناسب به شمار رود. در ادامه به شما خواهیم گفت که در موزه این غار چه وسایلی نگهداری می شوند و برای بازدید از این غار باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

موزه وسایل کنده کاری غار لوون

شاید برای شما جالب باشد که بدانید با چه وسایلی کنده کاری غار آغاز شد و به اتمام رسید که برای این موضوع باید به شما بگوییم تنها قلم و چکش توسط این مرد برای ساخت این غار مورد استفاده بوده اند. این وسایل امروزه به عنوان یک موزه درون غار لوون به نمایش عموم در آمده اند و می توانید آنها را مشاهده نمایید. همچنین سطل هایی که برای خارج کردن خاک مورد استفاده بوده اند از دیگر وسایلی هستند که در ساخت غار مورد استفاده بوده اند و می توانید برای مشاهده آنها به این غار بروید. حتی چکمه های آقای آراکلیان در این محل قرار دارند و به نمایش عموم گذاشته شده اند. درون این موزه با استفاده از سیستم برق کشی مجهز شده است ولی امکان دسترسی به تمامی نقاط آن برای اینکه خطر ریزش غار وجود دارد، برای گردشگران وجود ندارد و شما تنها می توانید قسمت های اصلی این غار را مشاهده نمایید. برای اطلاع از قیمت تور ارمنستان برای بازدید از این غار می توانید با کارشناسان دلتابان تماس بگیرید و یا به وسیله پنل سیستم رزرواسیون نسبت به رزرو تور خود نمایید.

نکاتی پیرامون غار دست ساز لوون

غار لوون از نظر زیبایی و مهندسی در ساخت می تواند یکی از جذاب ترین اماکن جهان به شمار رود که امروزه مورد توجه بسیاری از بازدیدنمایندگان از سراسر جهان واقع شده است. این غار هنوز در مالکیت خانواده آقای لوون و همسرش توسیا قرار گرفته است. در صورتی که می خواهید از این غار دیدن کنید حتما دوربین عکاسی به همراه داشته باشید. در اطراف این غار برای بازدیدنمایندگان بسیاری از امکانات رفاهی تدارک دیده شده است و شما می توانید گپ و گفتی صمیمی با مردم این محل و به خصوص خانم توسیا داشته باشید. همچنین بازدید از خود غار می تواند برای شما بسیار جذاب باشد. غار لوون به صورت شبکه ای ساخته شده است و به دلیل سفت و سخت بودن سنگ های تراشیدن شده، ساخت آن مدت زمان بسیار زیادی طول کشیده است. فرزندان آقای لوون می گویند که پدرشان در طول 23 سال ساخت این غار تنها برای استراحت و کارهای شخصی از زیرزمین خانه و این غار بیرون می آمده است و تمامی خاک حاصل از کنده کاری به شرکت های ساخت و ساز فروش رفته است.

سفری آسان به غار لوون داشته باشید

برای اینکه سفری آسان برای بازدید از این غار داشته باشید می توانید برای خرید آنلاین بلیط هواپیما از پنل سیستم رزرواسیون استفاده نمایید. در کل می توان گفت که این غار ارزش بازدید بسیار زیادی دارد و مردم بسیاری از سراسر جهان برای بازدید به این کشور سفر می نمایند. مهمترین نکته ای که در خصوص غار لوون باید بدانید این است که این غار نتیجه کوشش یک نفر است و هیچ تیم یا گروهی برای ساخت آن زحمت نکشیده است. امروزه روستای اطراف این غار به مکانی مناسب برای بازدیدنمایندگان تبدیل شده است و همه ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران برای بازدید به این منطقه سفر می نمایند.

امکانات درون غار برای بازدیدنمایندگان

همانطور که گفته شد، بسیاری از بازدید نمایندگان برای بازدید از غار لوون به کشور ارمنستان سفر می نمایند. در این غار امکانات بسیار زیادی برای شما تدارک دیده شده است که از جمله آن می توان به روشنایی مناسب و همچنین وجود موزه ای از وسایل سازنده این غار اشاره کرد. هنگامی که وارد غار می شوید، پی به عظمت و سختی ساخت آن خواهید برد و قطعا این غار می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای سفر و گردش در ارمنستان به شمار رود. همچنین این غار به دلیل ابعاد بزرگ و شبکه مانندی که دارد می تواند گزینه ای مناسب برای کسانی باشد که به علم معماری علاقمند هستند و به دنبال مکان های باشکوه برای الهام دریافت می باشند. عکاسان نیز از گروه هایی هستند که زیاد برای بازدید این غار راهی کشور ارمنستان می شوند. امکانات کاملی در روستای محل قرارگیری غار دست کند آقای لوون قرار گرفته است و شما می توانید از امکانات مناسب اقامتی و تفریحی در این منطقه برخوردار شوید. مردم محلی که در اطراف این غار زندگی می نمایند نیز رفتار بسیار خوبی با گردشگران دارند.

منبع: دلتابان
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 203

به "غار دست ساز لوون جذاب ترین غار ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غار دست ساز لوون جذاب ترین غار ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید