فرمولاسیون نانویی برای ارتقا عملکرد روغن های گیاهی ارائه شد خبرنگاران

به گزارش مجله تانی بای، شرکت سوپریم فارماتک به تازگی نشان داده که با استفاده از فرمولاسیون نانویی، ارزش غذایی نوعی روغن گیاهی را افزایش داده است، روغنی که دارای خواص درمانی است.

فرمولاسیون نانویی برای ارتقا عملکرد روغن های گیاهی ارائه شد خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، یک شرکت تغذیه ای تایلندی متخصص در زمینه تولید محصول، از فناوری نانو سبز جدیدی رونمایی کرده که برای به حداکثر رساندن ارزش غذایی روغن شاهدانه قابل استفاده است.

شرکت سوپریم فارماتک (Supreme Pharmatech) در تایلند به تازگی از آزمایش موفقیت آمیز فناوری نانوکپسولاسیون روغن شاهدانه بدون حلال خبر داده است.

طبق گفته مسئولان سوپریم فارماتک، این فناوری با استفاده از فناوری توسعه یافته که به آن روش مظفری گفته می شود، روشی که توسط پروفسور م. ر. مظفری ایجاد شده است.

در دسامبر سال گذشته، سوپریم فارماتک اعلام کرد توافق نامه ای با مظفری برای تولید نسل جدیدی از محصولات مکمل غذایی با استفاده از فناوری لیپوزومال امضا شده است. مظفری پنج کتاب، هشت حق ثبت اختراع و نزدیک به 300 مقاله در زمینه فناوری نانو دارویی تالیف کرده است.

نانوکپسولاسیون، فناوری قرار دادن نانوذرات جامد، مایع یا گاز در داخل ماده ای دیگر است که به عنوان ماتریس یا پوسته شناخته می شود. نانوکپسولاسیون اغلب با استفاده از حلال ها تولید می شود که به گفته پروفسور مظفری مضر بوده و سازگار با محیط زیست نیستند.

مظفری می گوید روش جدید وی را می توان یک فناوری سبز دانست. سوپریم فارماتک می تواند با این فناوری ارزش غذایی روغن های استخراج شده از دانه ها را افزایش دهد.

در یک بیانیه مطبوعاتی آمده است: مطالعات علمی نشان می دهد که روغن استخراج شده از دانه ها می تواند به برخی از مسائل بهداشتی مانند التهاب، بیماری های پوستی، بیماری های روحی، عصبی و قلبی کمک کند. این موضوع در درجه اول به دلیل محتوای زیاد اسید های چرب اشباع نشده (PUFA) ضروری از جمله اسید های چرب امگا 3 و امگا 6 است. روغن دانه کنف یک روغن بسیار منحصر به فرد بوده، حاوی امگا 6 و امگا 3 در بهینه ترین نسبت 3: 1 است.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند هفته ای دو بار و در هر وعده 3.5 اونس ماهی، منبع اسید های چرب امگا 3، مصرف کنید. اسید های چرب امگا 3 می تواند به روان سازی مفاصل، کاهش التهاب، تنظیم فشار خون و بهبود سطح کلسترول کمک کند.

برای افرادی که ماهی زیادی نمی خورند، روغن دانه کنف می تواند منبع خوبی از EPA (اسید ایکوزاپنتائوئیک) و DHA (اسید دوکوزاهگزانوئیک) باشد. DHA و EPA دو فرم اساسی اسید های چرب امگا 3 به همراه اسید آلفا-لینولنیک (ALA) هستند.

طبق گفته مسئولان سوپریم فارماتک، نانوکپسولاسیون بدون حلال ارزش غذایی روغن کنف را به حداکثر می رساند، کاربرد این روغن را گسترده تر می کند و ارزش تجاری آن را افزایش می دهد.

سوپریم فارماتک می گوید که قصد دارد با استفاده از فناوری جدید خود، روغن دانه کنف را به روغن و پودر های خشک تبدیل کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1542

به "فرمولاسیون نانویی برای ارتقا عملکرد روغن های گیاهی ارائه شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمولاسیون نانویی برای ارتقا عملکرد روغن های گیاهی ارائه شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید