لزوم ارائه راه حل مناسب برای ارزان سازی سفر به سیستان و بلوچستان

به گزارش مجله تانی بای، مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان در نشست کمیته توسعه پایدار گردشگری، ترویج اقتصاد مقاومتی و کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی که در سالن جلسات موزه منطقه ای این استان برگزار گردید، اظهار کرد: در محرم سال جاری تور فعالان گردشگری کشور به منظور آشنایی با آیین ها و رسوم مردم سیستان برگزار گردید.

لزوم ارائه راه حل مناسب برای ارزان سازی سفر به سیستان و بلوچستان

به گزارش مجله تانی بای به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی مدیرکل میراث فرهنگی این استان، اضافه نمود: کمپین ملی گردشگری سیستان و بلوچستان نیز در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شکل گرفته که قرار است 25 اقدام استانی، 15 اقدام ملی و سه اقدام بین المللی در این کمپین صورت گیرد.

این مسئول ادامه داد: همچنین جشنواره گردشگری ساحل نشینان کشور نیز در چابهار از برنامه های مهمی است که برنامه ریزی شده است.

او با بیان اینکه دستگاه های عضو ستاد باید هم افزایی لازم را داشته باشند تا ارزان سازی سفر به استان را ایجاد کنیم، گفت: با وجود این که سیستان و بلوچستان به سمتی می رود که جزو مقاصد گردشگری کشور گردد، اما به دلیل اینکه هزینه سفر به ویژه مسافرت های هوایی به این استان گران است بعضا سفرهای خارجی را به سفر به این استان ترجیح می دهند.

جلالزایی اعلام کرد: دستگاه های عضو این ستاد با همکاری و هم افزایی بیشتر باید در جهت ارائه راه حل برای حل این مشکل یا ارائه یارانه سفر و یا یارانه پرواز اقدام نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، اضافه نمود: آمار ورود گردشگران به ویژه گردشگران خارجی باید به صورت کامل در اختیار وزارت میراث فرهنگی قرار گیرد تا بر مبنای آن برنامه ریزی های لازم حتی در سند چشم انداز گردشگری صورت گیرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 346

به "لزوم ارائه راه حل مناسب برای ارزان سازی سفر به سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ارائه راه حل مناسب برای ارزان سازی سفر به سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید