مجرم سایبری با فناوری دیپ فیک 243 هزار دلار سرقت کرد

به گزارش مجله تانی بای، به گزارش خبرنگاران به نقل از فیوچریسم، این فرد با استفاده از نرم افزارهای هوش مصنوعی فراوری صوت، صدای مدیر ارشد اجرایی شرکت مادر این موسسه را تقلید نموده است. کلاهبردار از مدیر زیرمجموعه در انگلیس خواسته تا طی یک ساعت مبلغی را به یک شرکت تهیه کننده بلغارستانی انتقال دهد و همچنین تضمین نموده بود این مبلغ بازپرداخت می گردد.

مجرم سایبری با فناوری دیپ فیک 243 هزار دلار سرقت کرد

مدیر زیرمجموعه انگلیسی که با لهجه آلمانی و ویژگی های سخن گفتن رئیس خود آشنا بوده نیز درباره این تماس تردید نمی نماید. اما نه تنها مبلغ ارسالی بازگشت داده نشد، بلکه کلاهبردار خواستار انتقال مبلغ دیگری نیز شد اما این بار مدیر انگلیسی از انجام آن سرباز زد.

در نهایت تعیین شد مبلغی که به بلغارستان منتقل شده، در نهایت به مکزیک و نقاط دیگر ارسال شده است. مقامات قضایی هنوز مشغول آنالیز این عملیات کلاهبرداری سایبری هستند. البته این زیرمجموعه انگلیسی بیمه است و شرکت بیمه نیز تمام مبلغ سرقت شده را بازپرداخت می نماید.

طبق نوشته وال استریت ژورنال این حادثه در ماه مارس رخ داده و نام شرکت و اطلاعات دیگر نیز فاش نشده است. اکنون به نظر می رسد فناوری دیپ فیک مجالی جدید برای گسترش فعالیت های مجرمانه سایبری فراهم نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 287

به "مجرم سایبری با فناوری دیپ فیک 243 هزار دلار سرقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجرم سایبری با فناوری دیپ فیک 243 هزار دلار سرقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید