تور اروپا: مجلس اروپا خواهان ممنوعیت شناسایی چهره در اماکن عمومی شد

به گزارش مجله تانی بای، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، به گفته اعضای مجلس اتحادیه اروپا شهروندان فقط باید زمانی تحت نظر قرار بگیرند که مشکوک به انجام جرمی باشند. بعلاوه آنها درباره تبعیض در الگوریتم های هوش مصنوعی ابراز نگرانی و اعلام کردند برای جلوگیری از تبعیض به نظارت های انسانی و پشتیبانی قانونی احتیاج است.

تور اروپا: مجلس اروپا خواهان ممنوعیت شناسایی چهره در اماکن عمومی شد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

سیاستمداران اروپایی به شواهدی اشاره کردند که نشان می دهد سیستم های شناسایی مبتنی بر هوش مصنوعی در احراز هویت گروه های اقلیت قومی، سالمندان و زنان بیشتر اشتباه می نمایند. در نتیجه اعضای مجلس معتقدند الگوریتم ها باید شفاف، قابل ردیابی و مستند باشند. علاوه بر آن این الگوریتم های مذکور باید منبع باز باشند.

بعلاوه اعضای مجلس اتحادیه اروپا از مقامات این منطقه خواسته اند استفاده از مخزن های داده شناسایی چهره خصوصی را ممنوع نمایند.

آنها از کمیسیون اتحادیه اروپا خواسته اند تا سیستم های رده بندی اجتماعی یا سیستم های اعتبار اجتماعی را ممنوع نمایند. به گفته آنها سیستم های کنترل در مرزها که برای شناسایی اتوماتیک به کار گرفته می شوند هم باید تعطیل شوند.

این قانون در حالی تأیید می گردد که رگولاتورهای حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا در تابستان جاری درخواست های مشابهی مطرح کردند.

در ماه آوریل کمیسیون اتحادیه اروپا لایحه ای به نام قانون هوش مصنوعی را ارائه کرد که طبق آن چهارچوب قانونی گسترده ای برای هوش مصنوعی معین می گردد. یکی از اقدامات اشاره شده در این قانون ممنوعیت استفاده از احراز هویت بیومتریک از راه دور (فناوری های مانند شناسایی چهره) در فضاهای عمومی بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1789

به "تور اروپا: مجلس اروپا خواهان ممنوعیت شناسایی چهره در اماکن عمومی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: مجلس اروپا خواهان ممنوعیت شناسایی چهره در اماکن عمومی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید