نارضایتی چین از ورود ناو هواپیمابر آمریکا به آب های ویتنام

به گزارش مجله تانی بای، روزنامه حزب کمونیست چین امروز(چهارشنبه) نوشت، پکن از ورود ناو هواپیمابر آمریکایی به بندر ویتنام ناراضی است و پیشرفت چنین اقداماتی را زیر نظر دارد.

نارضایتی چین از ورود ناو هواپیمابر آمریکا به آب های ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، با وجود این نارضایتی، روزنامه گلوبال تایمز چین احتمال تغییر در توازن قدرت در دریای چین جنوبی را با ورود ناو هواپیمابر کارل وینسون به بندر ویتنام که برای نخستین بار پس از خاتمه جنگ آمریکا با این کشور روی می دهد، بعید دانست.

این روزنامه دولتی که به دیدگاه های ناسیونالیستی متعصبانه اش شناخته می گردد در سرمقاله خود نوشت: احتیاط و عدم رضایت چین اجتناب ناپذیر است اما تصور نمی کنیم که سفر ناو هواپیمابر کارل وینسون بتواند بر مسائل دریای چین جنوبی تاثیرگذار باشد.

این روزنامه نوشت، این ناو هواپیمابر ابزاری برای تحت فشار قرار دادن چین نخواهد بود و اعزام ناوهای آمریکا به دریای چین جنوبی تنها اتلاف هزینه است.

ویتنام و چین اختلافات زیادی بر سر مالکیت بعضی جزیره ها و منابع دریای چین جنوبی دارند و مقامات آمریکایی توقف این ناو در بندر ویتنام را نشانه تعهد آمریکا به روابط منطقه ای و روابط آمریکا و ویتنام می دانند.

فیلیپ سایر، فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا به خبرنگاران گفت: حضور کارل وینسون در اینجا و حضور من در اینجا به خاطر ویتنام است. این اقدام به خاطر روابط نظامی و جامع ما با ویتنام اجرا شده است.

فیلیپ سایر و دیگر مقامات آمریکایی، حضور ناو کارل وینسون در بندر ویتنام را با فعالیت های چین در دریای چین جنوبی مرتبط ندانسته اند اما بر نگرانی واشنگتن بر سر اقدامات پکن در راستای ادعای مالکیت بر این منطقه، از جمله ساخت سازه های نظامی و جزایر مصنوعی تاکید کردند.

ورود ناو هواپیمابر کارل وینسون به آبهای وینام، گسترده ترین حضور نظامی آمریکا در ویتنام از زمان خاتمه جنگ ویتنام در سال 1975 است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 467

به "نارضایتی چین از ورود ناو هواپیمابر آمریکا به آب های ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی چین از ورود ناو هواپیمابر آمریکا به آب های ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید