نخستین هواپیما در فرودگاه عتق در شبوه یمن به زمین نشست

به گزارش مجله تانی بای، به گزارش خبرنگاران، نخستین هواپیمای باری پس از 6 سال در فرودگاه عتق استان شبوه در شمال شرق یمن به زمین نشست.

نخستین هواپیما در فرودگاه عتق در شبوه یمن به زمین نشست

پایگاه خبری عربی 21 به نقل از خبرگزاری آناتولی این خبر را اظهار داشت و اضافه کرد: سالم حامد لمس مدیر فرودگاه عتق در شبوه در این خصوص گفت: فرودگاه عتق دیروز پذیرای نخستین هواپیمای باری از نوع یوشین بود که پس از توقف 6 ساله پروازهای هوایی در این فرودگاه به زمین نشست.

وی با اشاره به اصلاح بعضی از امور فنی فرودگاه که بر اثر خرابی های ناشی از جنگ دچار اختلال شده بود، تأکید کرد به زمین نشست این هواپیمای غولپیکر در فرودگاه عتق نشان می دهد که این فرودگاه حداقل قادر به پذیرش پروازهای امدادرسانی در شرایط فعلی است..

به گفته مدیر فرودگاه عتق، هواپیمایی که روز گذشته در این فرودگاه به زمین نشست، حامل مواد کمکی برای خسارت دیدگان جنگ بود ولی او به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره نکرد.

یمن از هفت سال پیش تا کنون هدف حملات متجاوزانه ائتلاف سعودی قرار گرفته است و در طول این مدت، فرودگاه های یمن به ویژه فرودگاه بین المللی صنعا دچار خسارت های فنی و زیرساختی و تعطیلی شده است و این مسئله، فرایند امدادرسانی به آسیب دیدگان جنگ و اعزام بیماران یمنی را به خارج مختل نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1919

به "نخستین هواپیما در فرودگاه عتق در شبوه یمن به زمین نشست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین هواپیما در فرودگاه عتق در شبوه یمن به زمین نشست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید