تور ارزان دبی: چرا به پاویون ایران در اکسپو دبی راهنما فرستاده شد؟

به گزارش مجله تانی بای، معاون گردشگری از اعزام راهنمایان گردشگری به اکسپو دبی برای مدیریت بازدیدکنندگان و معرفی ظرفیت های ایران اطلاع داد.

تور ارزان دبی: چرا به پاویون ایران در اکسپو دبی راهنما فرستاده شد؟

با تور ارزان دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

ایسنا: محمدجهانشاهی، مشاور معاونت گردشگری گفت: حضور راهنمایان گردشگری در پاویون ایران در اکسپو 2020 دبی، پس از ارزیابی های اولیه و گزارش کارشناسان مبتنی بر احتیاجی که احساس شد، رخ داده است. جمع بندی آنالیز ها از شرایط حاکم در پاویون ایران، بر این بود که راهنمایان با توجه به مهارت های حرفه ای، تجربه و شناختی که از چنین فضاهایی دارند می توانند به کیفیت بخشی پاویون یاری نمایند و به مدیریت بازدیدنمایندگان و معرفی ظرفیت های ایران بپردازند.

او اضافه نمود: این راهنماها که هر ماه در دو گروه سه نفره به اکسپو اعزام خواهند شد، براساس معیارها و شاخص هایی از جمله تسلط به زبان عربی و انگلیسی و حسن سابقه، انتخاب شده اند. این ریتم به صورت منظم تا انتها اکسپو که تا فروردین ماه 1401 برپا خواهد بود، ادامه دارد.

جهانشاهی بعلاوه گفت: ابزارهایی در اختیار این راهنمایان نهاده شده که فراوری محتوای دیجیتال شده و بازدیدنمایندگان با استفاده از عینک های سه بعدی به صورت مجازی می توانند جاذبه های ایران را دیدن نمایند.

در صفحه رسمی علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اینستاگرام نیز نوشته شده است: در روزهای شروعین افتتاح نمایشگاه اکسپو به دبی سفر کردم. یکی از مواردی که در این رویداد مهم بین المللی مورد توجهم نهاده شد محوطه حضور و بازدید از غرفه کشورها بود. به گونه ای که چند نفر در ورودی غرفه مورد نظر حضور می یافتند و با توضیحان و هدایت راهنمایان آموزش دیده و تخصصی به بخش های مختلف غرفه مورد نظر هدایت می شدند. تصمیم گرفتم این روش بازدید هدفمند را در پاویون جمهوری اسلامی ایران اجرا کنم.

با توجه به این که اولین بخش غرفه کشورمان به صنعت گردشگری اختصاص یافته است، نخستن گروه از راهنمایان گردشگری مسلط به دو زبان انگلیسی و عربی را به اکسپو اعزام کردیم تا ضمن معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری کشور، هدایت و هدایت بازدیدنمایندگان در طول مدت شش ماه برگزاری این نمایشگاه در سطح شایسته ای انجام گردد.

اکسپو که پس از المپیک و جام جهانی فوتبال، از بزرگ ترین رویدادهای جهان شناخته می گردد، قرار بود سال 2020 در دبی برگزار گردد، اما کرونا آن را تا یک سال به عقب انداخت. شروع این رویداد اول اکتبر 2021 بود که تا 31 مارس 2022 برابر با نهم فروردین 1401 ادامه خواهد داشت.

پاویون ایران با وجود آن که از نظر طراحی و معماری مورد توجه واقع شده، اما محتوا و شکل اجرای آن تا کنون مورد انتقاد بوده است. بسیاری از بازدیدنمایندگان اکسپو، کارشناسان و حتی متولیان بر این عقیده اند، پاویون ایران نه تنها فهم درستی از شعار اکسپو نداشته و در گذشته و حال حاضر درجا زده و تصویری از آینده خلق ننموده که در روایت خود تا کنون، ناکام و ناموفق بوده است و بازدیدنمایندگان آن سرگردان و بی هدف هستند. شعار سال جاری اکسپو، پیوند فکر ها، خلق آینده است. ایران هم با روایتی از شهرزاد قصه گو و با شعار ایران؛ تمدن کهن و پایدار تنوع اقوام و میزبان ملت ها در پاویونی به وسعت 2014 متر حاضر شده است.

اعزام راهنمایان گردشگری به اکسپو نیز به رغم احتیاجی که متولی گردشگری احساس نموده، اما با انتقادهایی روبه رو شده است. بعضی از فعالان گردشگری به ایسنا گفته اند: رکود دوساله گردشگری در جهان و بسته بودن مرزهای ایران به مدت یک سال، به بازیابی بازارهای گردشگری احتیاج دارد و اکسسپو فرصتی است برای تغییر فکریت ها، بنابراین ضرورت دارد برای حضور و مذاکرات دوجانبه بازیگران اصلی گردشگری که در بازارسازی و بازاریابی نقش دارند، در پاویون ایران فرصت و فضایی فراهم گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1853

به "تور ارزان دبی: چرا به پاویون ایران در اکسپو دبی راهنما فرستاده شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان دبی: چرا به پاویون ایران در اکسپو دبی راهنما فرستاده شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید