چطور سفرهای جاده ای را دوست داشتنی کنیم؟

به گزارش مجله تانی بای، احتمالا وقتی صحبت از سفرهای جاده ای می گردد، بیشتر مردم تصور کسانی را دارند که دیوانه وار و بدون برنامه رانندگی می نمایند و بدون هدفی به جایی می فرایند. اما اینگونه نیست، با یک برنامه ریزی درست و دقیق می توان این سفرها را بسیار دوست داشتنی کرد.

چطور سفرهای جاده ای را دوست داشتنی کنیم؟

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی نوروز 99 همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

با رعایت چندین نکته می توان یک سفر خوب را در پیشرو داشت:

1. جمع کردن وسایل

اولین قانون جمع کردن وسایل برای سفرهای جاده ای هرچه کمتر، بهتر. یک صندوق عقب بزرگ می تواند فریبنده باشد و شما را ترغیب به جمع کردن وسایل بسیار زیاد غیر ضروری کند. در واقع هرچه وسایل شما بیشتر باشد، در هر بار توقف در هتل یا مکانی، شما باید تعداد زیادی وسیله سنگین را جا به جا کنید. همچنین این ازدیاد باعث می گردد تا نتوانید وسایل را به راحتی پیدا کنید. همچنین هر چه ماشین سبک تر باشد، مصرف سوخت آن نیز کاهش می یابد و باعث صرفه جویی در هزینه های سفر می گردد.

2. برای مسائل آماده باشید

هرچه بیشتر برای مسائل سفر و رانندگی آمادگی داشته باشید، بهتر است. مطمئن شوید قبل از حرکت کردن، تمام مدارک و همچنین شماره های اضطراری را به همراه دارید تا به محض روبرو با مشکل، آن را به سرعت حل نموده و به جاده برگردید. همچنین همراه داشتن بعضی وسایل مانند چراغ قوه و انواع کابل درون ماشین بسیار مهم است.

3. گجت ها و وسایل جانبی

بدون شک یکی از کارآمدترین ابزار و گجت ها برای مسافرت، GPS است. GPS جهت را به شما نشان داده و دیگر نیازی ندارید تا به دنبال آدرس ها بگردید و همچنین در صورت گم شدن از جهت اصلی، شما را به سرعت هدایت نموده و به جهت اصلی باز می گرداند تا وقت کمتری را از دست دهید.

4. برنامه ریزی جهت

یکی از ارکان اصلی٬ برنامه ریزی جهت است. معین کردن محل های توقف و حتی محلی برای لذت بردن از جهت می تواند تا حد زیادی از استرس خود و سرنشینان بکاهد.

5. ذخیره کردن پول

بیشتر پول خرج شده در سفرهای جاده ای مربوط به غذاهای گران قیمت است. به همین دلیل توصیه می گردد یک کلمن یا یخچال کوچک سفری به همراه خود برداشته و مقداری غذا در آن نگه دارید. با این کار هم سلامت خود را تامین می کنید و هم پول بیشتری را برای تفریحات می توانید ذخیره کنید.

منبع : smartertravel.com

منبع: چمدان
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 621

به "چطور سفرهای جاده ای را دوست داشتنی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور سفرهای جاده ای را دوست داشتنی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید