60 طرح فناورانه حوزه لیزر و فوتونیک حمایت می گردد

به گزارش مجله تانی بای، امضای قرارداد و دریافت حمایت از حدود 60 طرح دانش بنیان حوزه ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مرحله نهایی رسیده است.

60 طرح فناورانه حوزه لیزر و فوتونیک حمایت می گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله تانی بای به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمید لطیفی دبیرستاد توسعه فناوری های فوتونیک،لیزر،مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد:پس از انجام آنالیز و داوری های لازم،60 طرح فناورانه و دانش بنیان در اولویت پرداخت تسهیلات یا یاری بلاعوض نهاده شده و نهایی شد.

وی درباره تعداد ارسال طرح های فناورانه و دانش بنیان گفت:پس از اعلام فراخوان ارسال طرح های فناورانه در حوزه فوتونیک و لیزر،حدود 125 طرح دریافت شد.از این تعداد، 20 طرح به دلیل کامل نبودن اطلاعات حذف شدو بقیه طرح ها مورد آنالیز و ارزیابی نهاده شد.

لطیفی درادامه گفت: بعضی از پروژه های زیرساختی که دارای شرایط دریافت یاری بلاعوض هستند،بخشی از هزینه اجرای طرح خود را از منابع دیگری غیر از این ستاد تامین می نمایند به طوری که 50 درصد هزینه اجرایی خود را بلاعوض دریافت نموده و 50 درصد دیگر باید از منابع غیر از این ستاد تامین گردد.

دبیر ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: بعد از مرحله پرداخت طرح های فناورانه، این ستاد نظارت خود را بر روند اجرای این طرح ها تا فراوری محصول شروع می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 172

به "60 طرح فناورانه حوزه لیزر و فوتونیک حمایت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 طرح فناورانه حوزه لیزر و فوتونیک حمایت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید