آزمون رکورد ایرانی ها را پس می گیرد؟

به گزارش مجله تانی بای، نه دایی و نه کریس رونالدو، وقتی به سن آزمون بودند اندازه او گل ملی نداشتند.

آزمون رکورد ایرانی ها را پس می گیرد؟

به گزارش ، عملیات غیر ممکن شکستن رکورد دایی، توسط رونالدو ممکن شده و کاپیتان تیم ملی پرتغال در کمترین فاصله با او واقع شده است. اگر اتفاق عجیبی نیفتد، رونالدو احتمالا رکورد دایی را می شکند و تبدیل به بهترین گلزن ملی فوتبال خواهد شد. با این حال، خیلی از ایرانی ها امیدوارند مانعی، بتواند سر راه اعجوبه پرتغالی شود. امید دیگر ایرانی ها، به بازیکنی است که شانس بالایی برای پس دریافت این رکورد خواهد داشت.

سردار آزمون، بهترین گلزن فعلی تیم ملی و پنجمین گلزن تاریخ ایران است. او در سن 24 سالگی، 29 گل ملی زد که آخرینش در بازی آخر تیم ملی مقابل هنگ کنگ بود. نکته امیدوار کننده درباره آزمون، سن او در زمان رسیدن به این تعداد گل ملی است. آزمون تقریبا 24 سال و 8 ماه دارد. علی دایی وقتی به سن آزمون رسید، فقط 7 گل ملی داشت. کریستیانو رونالدو هم تا این سن، 22 گل زده بود. یعنی در حال حاضر آزمون، حداقل در سن مشابه از هر دوی آن ها جلوتر واقع شده است.

او در اوج آمادگی هم هست، اما موضوع هم، توانایی ادامه این راستا تا سن بالا، در حد دایی و رونالدوست. تفاوت اصلی او با این دو نفر شاید، در زمینه انگیزه برای بالا بردن تعداد گل های ملی باشد. آزمون در سال 2018، فقط 2 گل ملی زد که آمار بسیار ضعیفی است. دلیل اصلی این آمار، وضعیت روانی آزمون بود که باعث شد پس از جام دنیای، بازی های ملی را موقتا کنار بگذارد و حتی پس از بازگشت، تا جام ملت ها طول کشید تا به فرم خوبش برشود.

نکته دیگر، استفاده نکردن آزمون از بازی هایی است که تعداد گل ملی او را بالا می برند. رونالدو این هفته، 4 گلش را به تیم لیتوانی زد و بخش زیادی از فاصله با دایی را پر کرد. دایی هم اواخر دوران بازی، کار مشابهی مقابل لائوس انجام داده بود. آزمون، اما استفاده چندانی از این بازی ها نمی کند. مثل بازی با گینه نو، که تیم ملی 8 گل زد و آزمون در آن حضور نداشت. او اگر بخواهد به دایی و رونالدو برسد، باید انگیزه ای در حد آن ها داشته باشد.

البته بجز آزمون، بازیکنان زیادی در دنیا، گزینه های شکستن رکورد دایی و رکورد احتمالی رونالدو هستند. یکی از آن ها، نیمار است که 61 گل ملی هم زده، اما مصدومیت ها و فراز و نشیب های زیادش، باعث شده آمار گل های ملی اش پایین بیاید و از 15 گل در سال 2014، به فقط یک گل در سال 2019 برسد. گزینه جدی تر، شاید کیلیان ام باپه باشد. او در سن 20 سالگی، 13 گل زده که 12 تای آن ها در دو سال اخیر زده شده اند. اگر او همین راستا پیشرفت را ادامه دهد، با توجه به سن و سالش و بالا رفتن تعداد بازی ملی کشور های اروپایی، یکی از شانس های جدی رسیدن به این رکورد خواهد بود. فعلا رونالدو، اصلی ترین گزینه رسیدن به دایی است و اگر پیروز شود، ایرانی ها باید به سردار تازه شان برای پس دریافت این رکورد ارزشمند امیدوار باشند.

منبع: وب سایت برنامه نود

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 326

به "آزمون رکورد ایرانی ها را پس می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون رکورد ایرانی ها را پس می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید