آمریکا صدور ویزا سرمایه گذاری و تجاری برای اتباع ایرانی را ممنوع نمود

به گزارش مجله تانی بای، وزارت امنیت داخلی (وزارت کشور) آمریکا صدور ویزا سرمایه گذاری و تجاری را برای اتباع ایرانی ممنوع گفت.

آمریکا صدور ویزا سرمایه گذاری و تجاری برای اتباع ایرانی را ممنوع نمود

جهت دریافت مشاوره خدمات بروشور 3 لت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تانی بای به نقل از آسوشیتد پرس، وزارت امنیت داخلی (وزارت کشور) آمریکا روز چهارشنبه خاطرنشان کرد از این پس اتباع ایرانی نمی توانند برای سرمایه گذاری و فعالیت های تجاری در آمریکا درخواست ویزا دهند.

بر اساس دستورالعمل جدیدی که وزارت امنیت داخلی آمریکا منتشر نموده و از روز پنج شنبه 23 ژانویه (3 بهمن) اجرا خواهد شد، اتباع ایرانی و خانواده های آنها از این پس واجد شرایط درخواست صدور یا تمدید ویزاهای سرمایه گذاری و تجاری (موسوم به ویزا E-1 و E-2) نخواهند بود.

تجار و سرمایه گذاران خارجی با در اختیار داشتن ویزاهای E-1 و E-2 اجازه خواهند داشت به همراه خانواده خود در آمریکا اقامت گزیده و مشغول کار شوند.

دولت آمریکا سال گذشته از معاهده ای که در سال 1955 به منظور تقویت روابط تجاری و مالی خود با ایران منعقد نموده بود، خارج شد و اداره خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا (CIS) اعلام نموده است تصمیم تازه وزارت امنیت داخلی آمریکا برای ممنوع کردن صدور ویزاهای E-1 و E-2 به همین دلیل بوده است.

به موجب دستورالعمل جدید، اتباع ایرانی که در حال حاضر با ویزاهای E-1 و E-2 در آمریکا اقامت دارند، در خاتمه مدت ویزا خود باید از آمریکا خارج شوند. در این دستورالعمل تأکید شده است که اتباع ایرانی متقاضی یا دارای سایر انواع ویزا مشمول مقررات جدید نمی شوند و اجازه دارند برای دریافت یا تمدید ویزا مورد نظر خود درخواست دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 690

به "آمریکا صدور ویزا سرمایه گذاری و تجاری برای اتباع ایرانی را ممنوع نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا صدور ویزا سرمایه گذاری و تجاری برای اتباع ایرانی را ممنوع نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید