تور گرجستان ارزان: گرجستان مقصد آینده ایرانیان

به گزارش مجله تانی بای، با توجه به مسئله امنیت در ترکیه و نیز تکراری شدن مقصد سفر ایرانی ها به این کشور، دولتمردان گرجی برای رقابت در این بازار پرسود خیز برداشته اند و در نظر دارند با لغو ویزا ایرانیان، کشور کلیساها را به مقصد آینده ایرانیان برای گردشگری مبدل نمایند.

تور گرجستان ارزان: گرجستان مقصد آینده ایرانیان

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

روز 15 فوریه (26 بهمن) دولت گرجستان برنامه لغو ویزا ایرانیان را از سر گرفت. برنامه ای که در دولت ایراکلی قریپاشوپلی در ژانویه 2013 به حالت تعلیق درآمده بود، در دولت گیورگی کوبریاشویلی از سر گرفته شد.

دولتمردان نو تفلیس با آغوش باز به استقبال نخستین ایرانیانی آمدند که بدون ویزا وارد گرجستان شده بودند. این گروه ایرانی، جمعی از مدیران و خبرنگاران رسانه های ایرانی بودند که به دعوت دولت این کشور به تفلیس سفر نموده بودند.

این گروه از مسئولان رسانه های ایرانی در نخستین روز ملاقات خود از گرجستان با دیمیتری کومیشولی، معاون وزیر اقتصاد دولت گرجستان، به گفت وگو نشستند که او در این ملاقات به آن ها وعده پرواز مستقیم تهران به تفلیس را داد. به نظر می رسد دولت نو گرجستان برنامه ویژه ای برای توسعه صنعت توریسم این کشور تدارک دیده است و چشم امید به جهانگردان ایرانی دارد.

ایرانیان در سال های اخیر به رونق جهانگردی در کشورهای همسایه خود یاری شایانی نموده اند. به عنوان مثال آمار نشان می دهد که ترکیه یک و نیم میلیون جهانگرد ایرانی در سال دارد درصورتی که رقم مجموع جهانگردان ورودی به ایران در سال به حدود یک میلیون نفر می رسد. حالا با توجه به مسئله امنیت در ترکیه و نیز تکراری شدن مقصد سفر ایرانی ها به این کشور، دولتمردان گرجی برای رقابت در این بازار پرسود خیز برداشته اند.

ازسوی دیگر جاذبه های جهانگردی گرجستان برای ایرانیان می تواند علت دیگری برای این سرمایه گذاری دولت گرجستان باشد. پیشینه تاریخی غنی گرجستان و نیز مشترکات تاریخی دو کشور زیاد است. در تاریخ گرجستان، این کشور در حدود 200 سال تحت سلطه ایران بوده است.

این مسئله به دوران حد فاصل سلطنت صفویان و قاجاریان بازمی گردد. آثار تاریخی این حضور ایرانیان همچنان در بناها و آثار تاریخی گرجستان دیده می گردد. به عنوان مثال در محل تفلیس قدیم، مکانی به نام آتشگاه وجود دارد. امروز آتشگاه در لیست میراث فرهنگی گرجستان ثبت شده و یکی از جاذبه های تاریخی تفلیس محسوب می گردد. البته با توجه به اینکه دین و مذهب غالب در این کشور مسیحیت ارتدکس است، در جای جای این کشور می توان کلیساها را دید و می توان گرجستان را به نوعی کشور کلیساها خواند.

جاذبه های جهانگردی گرجستان فقط منحصر به یک نوع خاص نیست. به بیان دیگر، گرجستان از یک سو دارای تاریخ چند هزار ساله است و این باعث شده که انواع و اقسام بناها و آثار به جای مانده از سده های مختلف در این کشور به چشم بیاید؛ ازسوی دیگر دارای طبیعت بسیار زیبایی است و می تواند پذیرای طبیعت گران باشد. این کشور بعلاوه دارای مراکز تفریحی و اقامتی مختلف است. داشتن جاذبه های جهانگردی مختلف علت کافی برای توسعه صنعت توریسم نیست. مسائل پیش روی صنعت توریسم در گرجستان بیشتر مربوط به مسائل زیربنایی است. با وجود پتانسیل های فراوان این کشور برای توسعه مالی، گرجستان هنوز یک کشور درحال توسعه به شمار میرود و زیربناهای آن برای توسعه صنعت جهانگردی آماده نیست.

با وجود اینکه بعضی از برندهای معروف هتل داری به گرجستان آمده اند، هنوز جا برای احداث هتل های بیشتر و با محدوده قیمتی متفاوت وجود دارد. ازسوی دیگر با قدم زدن در شهر تفلیس خواهید فهمید که هنوز جای خالی بسیاری از برندهای مطرح جهان دیده می گردد و از زرق وبرق های بسیار زیادی که مثلا در شهری مانند استانبول دیده می گردد، در اینجا خبری نیست. این مسئله در کنار نبود خط مستقیم پروازی بین دو کشور که البته وعده راه اندازی آن داده شده است، باعث شده که هزینه سفر برای جهانگردان طبقه میانه ایرانی اندکی بالا به نظر بیاید. با وجود این با توجه به سیاست های دولت فعلی گرجستان به نظر می رسد باید منتظر ظهور رقیبی جدی برای استانبول در بازار جهانگردان ایرانی باشیم.

منبع: خبرآنلاین

منبع: کجارو
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1863

به "تور گرجستان ارزان: گرجستان مقصد آینده ایرانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان ارزان: گرجستان مقصد آینده ایرانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید