اعتراض گسترده فرهنگیان مقابل استانداری بندرعباس ، خواسته معلمان چیست؟

به گزارش مجله تانی بای، به گزارش تجارت نیوز، شماری از معلمان بندرعباس در یک هفته اخیر دوبار تا به امروز در مقابل اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و استانداری هرمزگان تجمع نموده و خواهان توجه مسئولان و پیگیری خواسته های خود از سوی مسئولان استان و نمایندگان خویش شده اند.

اعتراض گسترده فرهنگیان مقابل استانداری بندرعباس ، خواسته معلمان چیست؟

این معلمان خواستار تصویب کامل و واقعی رتبه بندی معلمان بر اساس اسناد بالادستی و اجرا و بهره مندی کامل و حقیقی از منافع واقعی آن هستند طرحی که به گفته منادی سفیدان عضو کمیسیون آموزش و پرورش مجلس بر اساس آن نباید دریافتی معلم کمتر از 80 درصد حقوق و فوق العاده های یک استاد دانشگاه که همتراز او در وزارت علوم است، باشد. این همترازی با توجه به اینکه اکثریت معلمان لیسانس و فوق لیسانس هستند، معادل سازی خواهد شد.

بعلاوه معلمان هرمزگانی خواستار تهیه زیرساخت ها و امکانات لازم برای تدریس مجازی در مدارس و عدم استفاده معلمان مدارس از امکانات و لوازم شخصی خود از جمله هزینه خرید تبلت و گوشی هوشمند هستند که قیمت آن به مقدار حقوق یک ماه یک معلم است.

همسازی واقعی و دائمی حقوق فرهنگیان بازنشسته کشوری، پرداخت اضافه کار و حق التدریس معلمان همراه با حقوق ماهانه، برقراری بیمه تکمیلی با پوشش هزینه های کمرشکن پزشکی و دندانپزشکی همچون دیگر دستگاه ها و برقراری یاری هزینه از جمله دیگر خواسته های معلمان در تجمعات اخیرشان در هرمزگان اسم شده است.

رقم دقیق افزایش حقوق تعیین نیست

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با وجود تمام کوشش های اجرا شده، هنوز مقدار دقیق ارتقای ارقام احکام حقوقی فرهنگیان تعیین نشده است و همچنان در حال رایزنی با نمایندگان ملت هستیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه لایحه 9 بندی طرح رتبه بندی معلمان به زودی در مجلس مطرح خواهد شد، گفت: تعدادی از نمایندگان خواستار آنالیز سریع این لایحه شدند و قرار است تا لایحه مذکور تا هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح گردد.

وی اسم کرد: نتیجه طرح رتبه بندی صرفاً از سوی مجلس شورای اسلامی، در هفته های آینده اعلام و به وسیله پورتال رسمی وزارت آموزش و پرورش به فرهنگیان اطلاع رسانی خواهد شد.

با توجه به دغدغه معلمان هرمزگان در این زمینه لازم است تا نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم به طور جدی پیگیر تحقق خواسته های معلمان در مجلس شورای اسلامی باشند.

منبع: فارس

مهم ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1786

به "اعتراض گسترده فرهنگیان مقابل استانداری بندرعباس ، خواسته معلمان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض گسترده فرهنگیان مقابل استانداری بندرعباس ، خواسته معلمان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید