اعتراف رئیس جمهور افغانستان به عدم امتیازدهی طالبان در میز مذاکرات

به گزارش مجله تانی بای، رئیس جمهور افغانستان گفت که طالبان تا به امروز در میز مذاکره امتیاز نداده است، اما اکنون مردم و دولت افغانستان خواهان صلح هستند و توپ در زمین این گروه است.

اعتراف رئیس جمهور افغانستان به عدم امتیازدهی طالبان در میز مذاکرات

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان درباره احتمال تصرف افغانستان توسط طالبان گفت که اولویت دولت برقراری صلح است و اگر این گروه بر تصرف خشونت آمیز قدرت پافشاری دارد آن ها نه تنها با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان بلکه با مخالفت مردم افغانستان روبرو خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای امنیتی و دفاعی افغان بدون نیروهای خارجی قادر به تامین امنیت کشور هستند، گفت: مردم طالبان را نمی خواهد، این را از مردمی که حاکمیت آن ها را تجربه نموده اند بپرسید.

رئیس جمهور افغانستان با اظهار اینکه طالبان تا به امروز در میز مذاکره هیچ امتیازی نداده است، تاکید نمود: اکنون زمینه تغییر نموده است، حالا توپ در زمین طالبان است، زیرا دولت و مردم افغانستان برای صلح عادلانه و پایدار آماده هستند.

اشرف غنی درباره تهدیدات تروریسم پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان به واشنگتن پست گفت: ما ظرفیت و اراده مقابله با تهدید تروریسم را داریم اما به حمایت های منطقه ای و بین المللی احتیاج داریم، چه نیروی هوایی باشد یا فناوری، بخاطر اینکه تروریسم یک تهدید جهانی است.

رئیس جمهور افغانستان پیش از این نیز تاکید نموده بود که با خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از افغانستان، طالبان هیچ دلیلی برای مشروعیت جنگ و تداوم آن ندارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1605

به "اعتراف رئیس جمهور افغانستان به عدم امتیازدهی طالبان در میز مذاکرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف رئیس جمهور افغانستان به عدم امتیازدهی طالبان در میز مذاکرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید