بازار میوه و تره بار اهواز در سایه دلالان می چرخد

به گزارش مجله تانی بای، بازار میوه و تره بار اهواز از سوی افراد سودجو و دلال گردانده می شود.

بازار میوه و تره بار اهواز در سایه دلالان می چرخد

به گزارش از ، در حالی که بازار میوه و تره بار اهواز از سوی افراد سودجو و دلال گردانده می شود و این افراد نقش تعیین کننده ای در قیمت گذاری دارند، که تلفن همراه رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز خاموش است و حاضر به پاسخگویی نیست.

اگر چه سالانه در مقطعی از سال گران شدن میوه را به بهانه گران شدن کارگران، حمل و نقل، آفت، یخبندان، توزیع نامناسب میوه و... شاهد هستیم، اما از آنجایی که امسال هیچ گونه گزارشی مبنی بر کمبود میوه در خوزستان و یا حتی کشور گزارش نشده است، گرانی افسار گسیخته میوه در این شرایط کرونایی که همه مردم برای تقویت قوای بدنی خود نیاز به مصرف آن دارند به ویژه در اهواز علامت سوال بزرگی را برای همه به وجود آورده است.

کارشناسان معتقد هستند یکی از دلایل گرانی میوه مربوط به معضلات حاکم بر غرفه ها در بازار میوه و تره بار و محوطه های اطراف آن است به طوری که سبب تغییراتی در کارکرد اصلی غرفه ها و تبدیل شدن آن ها به پاتوق دلالان شده است.

صاحبان غرفه ها اغلب در بازار حضور ندارند و کار خود را به مباشران خود سپرده اند برای همین جلوی هر باب غرفه دو یا چند دلال وجود دارند که کارشان به قول فعالان این عرصه دواندن بار بوده و نتیجه دواندن بار در این محل ها، چندبرابر شدن قیمت میوه و تره بار برای مصرف کننده است.

قطعاً سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اهواز به نام دستگاه متولی، از بحث مربوط به مبالغ سرقفلی غرفه داران گرانی بازار گرفته تا، تاختن و دخل و تصرف دلالان در این بازار باید پاسخگوی آشفتگی پیش آمده در بازار باشد.

در شرایطی که میوه با قیمت های سرسام آور در بازار به فروش می رسد بابک سپهری رئیس اتحادیه صنف بارفروشان نیزمی گوید: قیمت میوه به هیچ نام بالا نرفته و قیمت برخی اجناس به صورت کشوری افزایش پیدا کرده است؛ و در این میان این دلالان و واسطه ها هستند که همچنان سود می کنند و مردم هم مجبورند میوه را گران بخرند و نه دستگاه های متولی و نه مسئوولان در این خصوص پاسخگو هستند.

منبع: فارس

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1741

به "بازار میوه و تره بار اهواز در سایه دلالان می چرخد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار میوه و تره بار اهواز در سایه دلالان می چرخد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید